Proje ödevi teslim edilmezse ne olur?

Hocam sınıfta kalma falan olmaz ancak Edebiyat ortalamanız umarım iyidir. Niye dedin diye soracak olursanız proje de sınav kadar etkiler. Sınavdan 0 almış gibi olursunuz. Örneğin ortalamanız 64 düşüyorsa doğrudan yarı yarıya düşer ortalamanız.

Hocam sınıfta kalma falan olmaz ancak Edebiyat ortalamanız umarım iyidir. Niye dedin diye soracak olursanız proje de sınav kadar etkiler. Sınavdan 0 almış gibi olursunuz. Örneğin ortalamanız 64 düşüyorsa doğrudan yarı yarıya düşer ortalamanız.
Hocam ne kadar etkiliyor bu proje, bir sınav puanı kadar varmı?

Anadolu lisesi ise edebiyet dersi (Hala öyle mi bilmiyorum.) önemli ders, ortalama 50 ve üstü olmaz ise sınıfta kalabilirsin. Bu sadece edebiyat dersine özel. Fen lisesi ise başka bir ders ama hatırlamıyorum.
Yani her lise tipine göre önemli bir ders var ve o dersin 50 ve üzeri olması lazım aksi takdirde sınıfta kalırsın.
Edebiyat veya Dil ve Anlatım dersi, Anadolu lisesinde ikisinden biriydi.

Hocam ne kadar etkiliyor bu proje, bir sınav puanı kadar varmı?

Evet, ekstra bir sınav veya sözlü notu gibi ders ortalamasını etkiliyor. Ancak bahsettiği 68 ortalama 2 sınav ve 2 sözlü puanı sonrası ise projeyi yapmazsa kalmaması lazım. Ancak sözlüler sonra girildiği için hocaların tam uçta bırakacak not verme alışkanlıkları olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı