Protein tozu almalı mıyım?

@AKINCILAR düzenli spor yapan birinin protein ihtiyacı normal insanlardan kat kat fazladır, eğer bu proteini karşılayamazsa kemik hastalıkları meydana gelir. Kendi protein deposu yüksek bile olsa bu kullanıma bağlı olarak azalır ve eksiklik meydana gelir bu yüzden spor yapan birinin takviye alması gerekir. Sorun arkadaşınızda, dozu ayarlayamamıştır yada harcadığından fazlasını alıyordur.

Daha neyi nasıl kullandığından bile haberdar olmadığın kişileri sırf protein tozu kullanıyor, zararlı diye önümüze atıyorsun, olmaz böyle.
Bak, ben de kullanıyorum bunlardan? Burada yıllardır bunu kullanan adam var, neden senelerdir testlerde hiçbir problem gözükmüyor?
Acaba aşırı bilinçsiz olmadığı için olabilir mi? Hala daha protein tozu zararlı diyorsan ben sana bir şey diyemeyeceğim açıkçası.

Asla almayın. 1 ay uzun bir süre değil. Sağlığınıza zarar verirsiniz. Yaklaşık 3 4 ay kadar bir sürede en azından belli olmaya başlar.
Kesinlikle almamalısın. Çok zararlı bir şey. Zaten 1 ayda kimin kasları belirginleşmiş ki? 1 ayda hamlığını atarsın diğer aylar zaten farkı kendin görürsün.
Bence de almamalısın. Zararlı birşey zaten. Arkadaşlarında dediği gibi daha yeni başlamışsın, birkaç ay daha süresi var kasların belirginleşmesi için.
Protein tozunun zararlı olduğu hakkında hiç bir bilgi, deney ve kanıt yok. Bu yüzden söyledikleriniz geçersiz.
Varsa atın öğrenelim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

1-) Protein tozu alerjiye neden olabilir
2-) Protein tozu laktoz intoleransı olan kişilerde sindirim sorunlarına yol açabilir.
3-) Protein tozu fazla kullanılır ise böbrek hastalıklarına yol açabilir.
4-) Kalitesiz protein tozları ağır metaller içerebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

1-) Protein tozu alerjiye neden olabilir
2-) Protein tozu laktoz intoleransı olan kişilerde sindirim sorunlarına yol açabilir.
3-) Protein tozu fazla kullanılır ise böbrek hastalıklarına yol açabilir.
4-) Kalitesiz protein tozları ağır metaller içerebilir.

1-) Her madde alerjiye neden olabilir. Bir insan neye alerjisi olup olmadığını bilmeli.
2-) Laktoz intoleransı varsa neden kullanıyor, kullanmasın.
3-) Fazla su içersende sindirim sistemini bozabilirsin, harcayacağın protein ile orantılı olarak almak gerekir. Neden fazla kullansın?
4-) Kalitesiz kırtasiye ürünleri ve bileklik kullanımının kansere yol açtığı kanıtlanmıştır. Kalitesiz neden kullansın ? Araştırma yapmayıdamı bilmiyor.
Bu saydıklarınızın hepsi tüketici hatasıdır. Ya alerji demişsiniz ya fazla kullanım. Bu konunun sonucu bellidir, sırf yanlış bilgi paylaşıp savunanlara gıcık kaptığımdan yazıyorum.

İlla ağzımı açtıracaklar.
Weider Cfm whey overload +weider pure casein + Weider amino drink powder + weider l-glutamine + weider arginine X-Plode + weider premium bcaa powder + weider maximum kreaganic , kullanıyorum kreaganic yani çift asitli kreatin monohidrat içinde taurine ve l alaine var.
2.5 yıllık yoğun body hayatımda universal amino asit ve universal protein tozu kullandım. Sadece son 1 yılı yukarıdaki 7 çeşit ürün.
Düzenli tahlil yaptırırım. Bende sıkıntı yok. Ama çok dikkatli ayarlıyorum dozlarını ondan.
Sadece maximum kreaganic 1 ay kullanıp 1 ay ara veriyorum.
Çünkü bunun fazlası ciddi sorunlara yol açabilir.
Günde 2-3 bardak süt içiyorum.
Günlük ihtiyacımın %30 unu 7 çeşit üründen diğerlerini de etten sütten balıktan karşılıyorum.
Son 2.5 yıldır ilk 1.5 yılda yumurta yedim. Gına geldi. Ondan artık 1 yıldır yumurta yemiyorum.
Yani herşeyin fazlası zarar.
Ha bu arada definasyon içinde cla + universal animal cuts içiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı