Proteini hangi besinlerden alabiliyorsunuz?

m1cope

Kilopat
120 kiloyum. Kalori açığı oluşturuyorum. Bunu yaparken de makrolara dikkat etmeye çalışıyorum ama kilo verirken kas kaybı yaşamamak için almam gereken protain fazla oluyor. Hangi kaynaklardan protein alıyorsunuz?

Üstadım yanlış yönlendirmek istemem. Bilmediğim konular. Ancak içinde protein olan ne varsa yiyorum. Genel olarak yumurta, et, tavuk ürünlerinden protein ihtiyacımı karşılıyorum. Bunun dışında ayrı bir toz vs kullanmıyorum.

Üstadım yanlış yönlendirmek istemem. Bilmediğim konular. Ancak içinde protein olan ne varsa yiyorum. Genel olarak yumurta, et, tavuk ürünlerinden protein ihtiyacımı karşılıyorum. Bunun dışında ayrı bir toz vs kullanmıyorum.

Genel olarak yumurta. Evdekilerle protein konusunda tek ortak noktamız olan besin olduğu için.

120 kiloyum. Kalori açığı oluşturuyorum. Bunu yaparken de makrolara dikkat etmeye çalışıyorum ama kilo verirken kas kaybı yaşamamak için almam gereken protain fazla oluyor. Hangi kaynaklardan protein alıyorsunuz?

Hayvansal gıdaları (et, süt ve süt ürünleri, yumurta) tercih edebilirsiniz.
Hangisini tercih ederseniz edin abartmanızı tavsiye ederim. Dengeli bir şekilde protein alırsanız bir şey olmaz.
Kilo yüksek olduğu için kolesterol değerinize dikkat etmenizi öneririm. Protein alacağım derdine düşüp değerleri yükseltmeyin.

Geri
Yukarı