Proton VPN log tutuyor mu?

Loglar gizliliğin düşmanı diyebiliriz. Umurlarında olmasaydı, gizlilik politikaları bu kadar uzun olur muydu?
Dostum normal bir kullanıcı VPN kullanarak yapabileceği şeyler bellidir. Yasa dışı olayları engellemek için o loglar tutuluyor.

Dostum normal bir kullanıcı VPN kullanarak yapabileceği şeyler bellidir. Yasa dışı olayları engellemek için o loglar tutuluyor.
Hocam kaynağım güvenilir değil ancak denir ki Rus başkonsolosu öldüren kişiyi araştırırken Express VPN sunucularına bakılmış ancak kayıt bulunamamış. Gerçi Türk Sunucularına bakarak neye ulaşılabilir bilmiyorum ama.

Wireguard veya openvpn ile kendine ait bir sunucuya kurarak log tutulmadan kullanabiliriz. Tabii ki illegal bir şeye karışınca bulunabiliriz. Normal VPN'ler zaten log tutuyordur ve ben onların bir çeşit hükümet için çalışan şirketler olarak görüyorum :).
Hocam kaynağım güvenilir değil ancak denir ki Rus başkonsolosu öldüren kişiyi araştırırken Express VPN sunucularına bakılmış ancak kayıt bulunamamış. Gerçi Türk Sunucularına bakarak neye ulaşılabilir bilmiyorum ama.

O haberler bence yalan falandır ya da kullanan kişi gerçekten iyiydi ve bulamadıkları için şöyle bir haber yapalım da bizi kullansınlar dediler gibi geliyor.

Geri
Yukarı