ProtonMail nasıldır?

581710

Centipat
Makaleler
2
Arkadaşlar, aranızda kullanan var mı? Biliyorsunuz böyle bir mail hizmetini güvenlik için kullanıyorlar. Hadi kullanayaım diyeceğim Google hesabına illaki ihtiyaç oluyor. Kullananlar bu sorunu nasıl aşıyorsunuz? Neler yapıyorsunuz? Memnun musunuz? Şikayetiniz var mı?

Arkadaşlar, aranızda kullanan var mı? Biliyorsunuz böyle bir mail hizmetini güvenlik için kullanıyorlar. Hadi kullanayaım diyeceğim Google hesabına illaki ihtiyaç oluyor. Kullananlar bu sorunu nasıl aşıyorsunuz? Neler yapıyorsunuz? Memnun musunuz? Şikayetiniz var mı?

Gmail'e ihtiyaç yok aslında. Evet Google servislerini daha rahat kullanmak için Google hesabının olması güzel ama olmasa da Google servislerini büyük ölçüde kullanabiliyorsun. Üstelik Google'ın tekel olduğu YouTube'u bile güvenle kullanabilmen için geliştirilmiş yazılımlar ve siteler mevcut.

Telefon numarası istemeyen bir mail şirketi. Öneririm.

Gmail'e ihtiyaç yok aslında. Evet Google servislerini daha rahat kullanmak için Google hesabının olması güzel ama olmasa da Google servislerini büyük ölçüde kullanabiliyorsun. Üstelik Google'ın tekel olduğu YouTube'u bile güvenle kullanabilmen için geliştirilmiş yazılımlar ve siteler mevcut.
Herhangi bir siteye kaydolacağımda kullanıyorum pek bir sorun olmuyor.
Telefon numarası istemeyen bir mail şirketi. Öneririm.
Peki G-Mail ile ProtonMail arasındaki fark tam olarak nedir. Yanii bildiğim kadarıyla güvenlik ki ne kadar kötü bir güvenlikte bu insanlar kullanmamaya başladı?

Peki G-Mail ile ProtonMail arasındaki fark tam olarak nedir? Yanii bildiğim kadarıyla güvenlik ki ne kadar kötü bir güvenlikte bu insanlar kullanmamaya başladı?

Google sözde kullanıcı deneyimini iyi hale getirmek için sürüyle veri topluyor. Üstüne üstlük bu verilerin güvenliğini de yeterli sağlayamadığı için veri sızdırmaları olabiliyor. Bu da kullanıcıları rahatsız ediyor. Siteler ile işlem yaparken, hesap açarken falan hiçbir fark yok.

Bu kısmı anlamadım.
Konu güvenlik olduğu için insanlar ProtonMail'e geçiyor diyorum. G-Mail'in ne kadar kötü bir güvenlik protokolü var da insanlar ProtonMail'e geçiyor diye soruyorum.

Google sözde kullanıcı deneyimini iyi hale getirmek için sürüyle veri topluyor. Üstüne üstlük bu verilerin güvenliğini de yeterli sağlayamadığı için veri sızdırmaları olabiliyor. Bu da kullanıcıları rahatsız ediyor. Siteler ile işlem yaparken, hesap açarken falan hiçbir fark yok.
Hocam peki ProtonMail hesabı ile Google hesabı açmak / oturum açmak ta bu dediklerinize dahil mi?

@Rona

Son düzenleme:
Konu güvenlik olduğu için insanlar ProtonMail'e geçiyor diyorum. G-Mail'in ne kadar kötü bir güvenlik protokolü var da insanlar ProtonMail'e geçiyor diye soruyorum.

Hocam peki ProtonMail hesabı ile Google hesabı açmak / oturum açmak ta bu dediklerinize dahil mi?

@Rona

Proton mail Google hesabı açılabiliyor mu bilmiyorum. Ayrıca protonmail ile Google hesabı açtığın zaman gene Google verilerini toplayacak.

Konu güvenlik olduğu için insanlar Protonmail'e geçiyor diyorum. G-mail'in ne kadar kötü bir güvenlik protokolü var da insanlar Protonmail'e geçiyor diye soruyorum.

Benim kanımca belli bir sebebi yok insanlar ister istemez anonim olmayı ve bilgilerinin yayılmamasını ister ama illa bir sebep istersen telefon numarası istemesi örnek verilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı