PS/2 klavyeyi USB'ye çevirme

Batuhan Safalı

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar olayı anlatıyorum. Benim ps2 çıkışlı bi klavyem var bir eşşeklik yapıp kablosunu kesip usb yapmaya çaliştim malum olmadı :) İnternette çok aradım bir şemasi var mı diye onuda bulamadım eger aranızda yapan bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Bu arada ara kablo felan yazmayın kabloyu tekrar birleştiremem :lanet:

Son düzenleyen: Moderatör:
Basit bir aramayla şuna ulaştım ama doğruluğunu bilemem.
PS2pinstoUSBpins4mousemod.png

Aynısını yaptım acaba benim klavye 5v dan yüksek bi voltaj istiyor olabilir mi _çünkü işıkları yanıp sönüyor çalışmıyor sonra.

İlginçmiş :D ama 5 volt'tan fazla güç tüketeceğini sanmam. Ama içinizde,şüphe varsa anakartın PS/2 portunu, ölçu aleti ile olçun kaç volt'luk değerler çıkacak.

Neyse ben ölçtüm, 4,50 Volt geliyor ps/2 portundan.

İlginçmiş :D ama 5 volt'tan fazla güç tüketeceğini sanmam. Ama içinizde,şüphe varsa anakartın PS/2 portunu, ölçu aleti ile olçun kaç volt'luk değerler çıkacak.

Neyse ben ölçtüm, 4,50 Volt geliyor ps/2 portundan.

O zaman geriye kalan tek şey klavye bozuk :kararsız:

O iş zor, çünkü; ps2 portu sırf klavye takılması için programlanmış port, ama usb ye herşey takılabilir. Bu nedenle usb ye takılan aleti pc ye tanıtmak amacıyla bir yazılım yazılması ve klavyenin içine usb çevirici entegre yerleştirilmesi gerekiyor. Ama kestiğiniz kablo renk renk olması lazım onları tek tek rengi rengine ek yapıp bantlarsanız çalışabilir.

O iş zor, çünkü; ps2 portu sırf klavye takılması için programlanmış port, ama usb ye herşey takılabilir. Bu nedenle usb ye takılan aleti pc ye tanıtmak amacıyla bir yazılım yazılması ve klavyenin içine usb çevirici entegre yerleştirilmesi gerekiyor. Ama kestiğiniz kablo renk renk olması lazım onları tek tek rengi rengine ek yapıp bantlarsanız çalışabilir.

Onda sıkınytı yok hepsini doğru şekilde yapıp bantladım ama şu yazılım işi için bana yardım edersen çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı