PS 4 mü?, PS 5 mi?

Yahu arkadaş tamam örnekleme yapmayayım o zaman. Şimdi senin bütçen olsa PS 4 mü alırdın yoksa PS 5 mi bu yüzden saçma çünkü sorduğun sorunun cevabını sen de biliyorsun.

Tamam güzel bir örnekleme yapayım. PS 5 çıkmamış farz et. Bütçende var. PS 4 mü PS 3 mü diye sorar mısın çünkü sorduğun sorunun cevabını sende biliyorsun. Sen paran varken PS 3 alır mısın?

O kadar internet sitesinde gezindim kimse PS 4 mü yoksa PS 5 mi almalıyım diye sormamış 😂😂
Haklısın. Pardon.

PS4 9 yaşında PS5 ise daha yeni. Her PlayStation konsolunun çıkışından itibaren aşağı yukarı 10-11 senelik bir yaşam döngüsü olur.(alet bazlı değil, jenerasyon bazlı konuşuyorum) Dolayısıyla PS4 ölmek üzere olan bir konsol, maksimum 2 2,5 sene içinde abonelik sisteminin sonlandığını ve Online sunucuların kapanmaya başladığını görürüz. PS5 ise daha yeni sayılır önünde düz hesap 10 sene var diyebiliriz. Bu yüzden PS5 kesinlikle daha mantıklı.

PS4 9 yaşında PS5 ise daha yeni. Her PlayStation konsolunun çıkışından itibaren aşağı yukarı 10-11 senelik bir yaşam döngüsü olur.(alet bazlı değil, jenerasyon bazlı konuşuyorum) dolayısıyla PS4 ölmek üzere olan bir konsol, maksimum 2 2,5 sene içinde abonelik sisteminin sonlandığını ve Online sunucuların kapanmaya başladığını görürüz. PS5 ise daha yeni sayılır önünde düz hesap 10 sene var diyebiliriz. Bu yüzden PS5 kesinlikle daha mantıklı.

PS 4 olmek uzere bir konsol degil PS 3 de bile hala 30 milyonu askin kullanici var ustelik PS 4 dunya genelinde 117 milyon satti Sony bir anda bu kullanicilari silip bir koseye atamaz resmi aciklama geldi zaten dedilerki PS 3 de yaptığımiz hatayi PS 4 de yapmayacagiz yani 2024'e kadar destegi devam eder sana katiliyorum ama PS 4 olmek uzere degil.

Evet yine dünyanın en saçma sorusu geldi. Anlamıyorum yani kim PS4 ile PS5'i karşılaştırır PS4 mü diyelim?

PS4 9 yaşında PS5 ise daha yeni. Her PlayStation konsolunun çıkışından itibaren aşağı yukarı 10-11 senelik bir yaşam döngüsü olur.(alet bazlı değil, jenerasyon bazlı konuşuyorum) dolayısıyla PS4 ölmek üzere olan bir konsol, maksimum 2 2,5 sene içinde abonelik sisteminin sonlandığını ve Online sunucuların kapanmaya başladığını görürüz. PS5 ise daha yeni sayılır önünde düz hesap 10 sene var diyebiliriz. Bu yüzden PS5 kesinlikle daha mantıklı.

Bir de yaniliyorsun PS 3 17 yillik bir konsol her ne kadar da oyun cikmasada Online sunuculari 17 yil sonra aradan bu yil kapatti. Yani merak etme PS 4'un Online'si kapanması icin daha 10 yili var.

Evet yine dünyanın en saçma sorusu geldi. Anlamıyorum yani kim PS4 ile PS5'i karşılaştırır PS4 mü diyelim?

Evet bende konu sahibine bunu anlatmaya calisiyordum sonunda bir destekcim geldi.

Dostum Tofaş mi alayim yoksa Mercedes mi alayim hesabi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum tofasmi alayim yoksa mercedesmi alayim hesabi.
Gerçekten :D Ciddi ciddi soruyorlar birde böyle soruları çok sinirlerimi bozuyor. Böyle en azından çok yakın özellikleri olan bir şeyi karşılaştırsa. PS4 ile PS5 nedir ya. Birisi üzerinden yıllar geçti zaten ısınmayan PS4 yok. Birisi yepyeni özellikleri ile çıktı ve oyunlarda iyi performans veriyor. Anlamıyorum bu insanları.

Yeni konular

Geri
Yukarı