PS 4 mü?, PS 5 mi?

PS 4 olmek uzere bir konsol degil PS 3 de bile hala 30 milyonu askin kullanici var ustelik PS 4 dunya genelinde 117 milyon satti Sony bir anda bu kullanicilari silip bir koseye atamaz resmi aciklama geldi zaten dedilerki PS 3 de yaptığımiz hatayi PS 4 de yapmayacagiz yani 2024'e kadar destegi devam eder sana katiliyorum ama PS 4 olmek uzere degil.

PS3'te nerede yazıyor 30 milyonu aşkın kullanıcı olduğu? Oyun çıkıyor PS3'e peki? En son FIFA PES 18 çıktı bir daha çıkmadı. PS4'e TLOU Part 1 çıkmıyor mesela, GoW ragnarök çıktıktan sonra taş çatlasın 2-3 tane exclusive çıkar fişini çekerler konsolun.

Bir de yaniliyorsun PS 3 17 yillik bir konsol her ne kadar da oyun cikmasada Online sunuculari 17 yil sonra aradan bu yil kapatti. Yani merak etme PS 4'un Online'si kapanması icin daha 10 yili var.

Hangi major oyunun serverları açık yahu, pesler FIFA'lar kapandı. GTA 5 Online desen kapandı. Ve kapanmaya başlar dedim, hepsini bir anda kapamazlar. Serverlara bağlanmak için de PS Plus gerekiyor zaten, PS Plus desteği bittiğinde nasıl girecek insanlar?

PS3'te nerede yazıyor 30 milyonu aşkın kullanıcı olduğu? Oyun çıkıyor PS3'e peki? En son FIFA PES 18 çıktı bir daha çıkmadı. PS4'e TLOU part 1 çıkmıyor mesela, GoW ragnarök çıktıktan sonra taş çatlasın 2-3 tane exclusive çıkar fişini çekerler konsolun.

Hangi major oyunun serverları açık yahu, pesler FIFA'lar kapandı. GTA 5 Online desen kapandı. Ve kapanmaya başlar dedim, hepsini bir anda kapamazlar. Serverlara bağlanmak için de PS Plus gerekiyor zaten, PS Plus desteği bittiğinde nasıl girecek insanlar?

1- gerekli internet sitelerini arastirirsaniz PS 3'un hala kac kullanicisi var oldugunu gorursunuz, su an PS 3 de modlu PES 2020 hala oynanilabiliyor, PS 4'un GoW ragnarokla alakasi yok cunku Sony aciklama yapti PS 4'e 3 - 4 yil daha destek gelecek diye 117 milyon satmis hemen fisini cekmezler her iddasinada varim.

2-anlama sorunun var herhalde ben PS 3 de Online oyun acik demiyorum bu yil kapandi diyorum dikkatli okuyun, PS 3'un PS Plus'u 2019 da kapandi yani 14 yil aradan sonra PS 4 unkide PS 6 ciktiginda kapanir ya da bir 2028'i gorur.

İyi aksamlar diliyorum.

1- gerekli internet sitelerini arastirirsaniz PS 3'un hala kac kullanicisi var oldugunu gorursunuz, su an PS 3 de modlu PES 2020 hala oynanilabiliyor, PS 4'un GoW ragnarokla alakasi yok cunku Sony aciklama yapti PS 4'e 3 - 4 yil daha destek gelecek diye 117 milyon satmis hemen fisini cekmezler her iddasinada varim.

Gerekli İnternet siteleri diye Bir dayanak kullanamazsınız, aldığınız kaynağı ve tarihini belirtmeniz gerekir. Modlu PES 2020 diyorsunuz ancak değil, PES 18 üstüne transfer yama+birkaç değişiklik yaparak güncelliyorlar. PS3 o oyunları kaldıracak güce bile sahip değil çünkü. PS4 hakkında açıklama yapıldığında sene 2020ydi, 2 sene geçti 2 senesi kaldı. Zamanın ilerleyip belirtilen destek süresinin azalma ası gibi bir şey söz konusu olamaz.

2-anlama sorunun var herhalde ben PS 3 de Online oyun acik demiyorum bu yil kapandi diyorum dikkatli okuyun, PS 3'un PS Plus'u 2019 da kapandi yani 14 yil aradan sonra PS 4 unkide PS 6 ciktiginda kapanir ya da bir 2028'i gorur.

Ağzını toparla öncelikle, burası dingonun ahırı değil ben de senin uşağın değilim. Oku bakalım PS Plus için kapanma tarihi belirtmiş miyim? 10-11 sene sonra oyun desteği bitiyor abonelik ve oyun sunucuları 3-4 sene daha gidiyor. 2028 gibi bir tarih akla mantığa sığacak şey değil.

Gerekli internet siteleri diye bir dayanak kullanamazsınız, aldığınız kaynağı ve tarihini belirtmeniz gerekir. Modlu PES 2020 diyorsunuz ancak değil, PES 18 üstüne transfer yama+birkaç değişiklik yaparak güncelliyorlar. PS3 o oyunları kaldıracak güce bile sahip değil çünkü. PS4 hakkında açıklama yapıldığında sene 2020ydi, 2 sene geçti 2 senesi kaldı. Zamanın ilerleyip belirtilen destek süresinin azalma ası gibi bir şey söz konusu olamaz.

Ağzını toparla öncelikle, burası dingonun ahırı değil ben de senin uşağın değilim. Oku bakalım PS Plus için kapanma tarihi belirtmiş miyim? 10-11 sene sonra oyun desteği bitiyor abonelik ve oyun sunucuları 3-4 sene daha gidiyor. 2028 gibi bir tarih akla mantığa sığacak şey değil.

Ozur dilerim abi yanlış ettim kusura bakma affet beni. Sen buyuksun abi.

Ulan arkadas PS 4 mu PS 5 mi adli konuda PS 4 destegi ne zaman bitecegini konusuyoruz ya.

Susma hakkimi kullanıyorum...

Bende PS4 mat kasa var. İkinci el aldım gidip de Xbox Series S alamam ama Xbox Series S'in eski fiyatı olsa yani 6000TL olsa alırdım ama maalesef ki 8400TL olmuş. PS4 mat kasayı 5800TL'ye aldım zaten. Ama PS5 çok iyi onu tercih ederim.

Bütçemi ona göre ayarlayacağım ama F/P açısından da bakmak gerekirsen ne olabilir?

F/P açısından diye bir ayrım kalmadı çünkü PS Plus sistemi yenilendi. Game Pass benzeri güzel bir sistem. Ben kullanmıyorum çünkü oyunlar belli bir sure sonra kalkıyor ve kupa alamıyosun diye biliyorum. O yüzden ben indirimde oyun alıyorum Full bende kalıyor istedigim zaman indirip oynuyorum. PS5 arayüz olarak daha başarılı. FPS 60 alıypsun her şeyi ile PS5 daha iyi ben PS4 kullanıyorum memnunum.

PS4 ile yeni oyunları pek iyi oynatmayabilir, ama daha düşük oyunlar oynayacaksanız PS4 öneririm.

Geri
Yukarı