PS 4 mü, Xbox One S mi?

PS4 alın derim oyun fiyatları kutulu olarak gayet ucuz TLOU2 150TL MediaMarkt'te indirimi bitmediyse tabii ama 2. kutulu olarak 80TL'ye GoW falan alabilirsin ben olsam PS alırım excleri oynar satarım.

Xbox One S şu an bence mantıksız, hele ki PlayStation 4'e o kadar özel oyun gelirken, kesinlikle Xbox alarak hata yapmış olursunuz. PlayStation alın özel oyunlarla keyfinize bakın. Tonla özel oyun var. Ayrıca PS hits oyunları da çok uygun fiyatlı oluyor. Tabii Game Pass sistemide güzel fakat bence yakında ona da zam gelir, eğer Xbox'ı sırf Game Pass için alırsanız almayın. Eğer yakında zam falan gelirse belki bir ay falan geciktirirsiniz, o zamanda 1 ay oyunsuz kalırsınız. Bence en mantıklısı PlayStation fakat sizin bileceğiniz iş, benimki sadece öneri.
Uzun vadeli, yeni çıkacak oyunları oynamak istiyorum, ve ayda 30₺ verip yeni çıkacak tüm Bethesda, Microsoft oyunlarını oynamak istiyorum dersen Series S, ama eski PS oyunlarını da oynamak isterim dersen PS4.

Eski PS oyunları derken ne anlamda? Çünkü PlayStation 4'e exl oyun gelmeye devam edecek.

Oyun fiyatları yüzünden PS4 bu dönemde alınmaz Xbox Game Pass 50 60TL'ye 300 küsur oyun veriyor.

Game Pass'in faydaları olduğu kadar zararları da var. Mesela sen Game Pass'e aylık para veriyorsun ama oyunlar hesabında sınırsız kalmadığı için aleti satarken oyunsuz bir şekilde satıyorsun. Bu durumda her ay Game Pass'e para ödediğin için zararda oluyorsun.

Şöyle düşün 1 yıl boyunca Game Pass kullandın ve 600 lira para ödedin sen bu ödediğin 600 lirayı aleti satarken tekrar alamazsın. Çünkü Game Pass o oyunları sana sınırsız olarak vermiyor sınırlı olarak veriyor. PlayStation'da ise kutulu oyun alırsın takas yaparsın, ya da satar yenisini alırsın. Ve emin ol Xbox oyunlarından kat kat daha kaliteli oyunlar. Hem PlayStation'ı satarkende kutulu oyunlarla birlikte satıp oyunlara verdiğin parayı da tekrar alırsın. Xbox'da böyle bir şey yok. Ben direk oyunsuz bir şekilde sattığımdan biliyorum. Aylık Game Pass'e o kadar para ödedim ve satarken oyunsuz bir şekilde sattım aleti. Bu yüzden zarar yaptım, ama PlayStation'da böyle bir durum yok. Bu yüzden bence her türlü PlayStation daha kaarlı.

Tabii Xbox'ında ağır bastığı şeyler var. Ama bence PlayStation daha ağır basıyor. Biraz fazla ağır olacak ama bence PlayStation exclusive oyunları direk Xbox'ı tekler. Tamamen şahsi görüş.

Yeni konular

Geri
Yukarı