PS 4 mü Yoksa Ekran Kartı mı?

Ekran kartı alablirsin ama ps4 alırsan oyunları daha rahat oynarsın. Nasıl rahat oynarsın ? Şöyle ki ekran kartı alırsan oyunları bir üst grafik ayarlarında oynarsın ama konsolun olmaz ve ekran kartın 3 sene sonra eskir konsol ise 10 yıllık bana kalırsa konsol al daha sonra para biriktir ortalama bir ekran kartı al.
Sony PS4 için 5 yıl ömür biçti ve 3 yıl sonraki grafikler bile tatmin edici olmayabilir tabi konsolda oyun oynamanın zevki bambaşka.

Ekran kartı alablirsin ama ps4 alırsan oyunları daha rahat oynarsın. Nasıl rahat oynarsın ? Şöyle ki ekran kartı alırsan oyunları bir üst grafik ayarlarında oynarsın ama konsolun olmaz ve ekran kartın 3 sene sonra eskir konsol ise 10 yıllık bana kalırsa konsol al daha sonra para biriktir ortalama bir ekran kartı al.
Bence haklı... Çünkü benim gibi torrent sevdalıları yüzünden oyunlar ilk önce Konsollere çıkıyorlar... Daha sonra ( 6 ay veya 1 yıl ) PC bölümüne geliyor... Sabırlıysan bekle...
Yeni konsol altyapısı AMD olduğundan AMD al ve özellikle acelen yoksa 8000 serisini bekle... DirectX 12 ye kavuşursun... yoksa 1500 tl ye yazık olur...
PowerColor 7870 Myst Edition kullanıyorum. Fujitsu DVI monitörde Ekran çözünürlüğüm 1600X900 Tam HD diyorum. En son çıkan oyunları Full de oynatıyor...
Full HD monitör 23" değilde param olursa duvarda 40" olarak geçeceğim... Detayda boğuluyorum. Uzakları seçemiyorum onlar beni keskin bakışlarla indiriyorlar... Crysis 3 e aşık oldum...:cool:

8000 serisi mi? 8000 serisi bir süre önce hazır bilgisayarlar ile sunulmuştu. Ayrı olarak hiç satılmadı ve piyasaya R9 200 serisi giriş yaptı. HD serisi artık yok, R9 serisi var. Ayrıca AMD ve Nvidia birçok DX11 ve üzeri destekleyen kartlarına DX12 özelliğini sunacak. DX12'nin çıkmasına daha çok zaman var ve zaten güncel kartlar bu desteği alacağı için beklemek gereksiz. R9 290 PCS+ öneririm.

Konu dışı ama merak çok merak ettim. Nasıl yani? Şimdi benim ekrankartım dx11.1 destekliyor. Ben bu ekrankartıyla dx12 özelliğini kullanabilecek miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı