PS 4 Pro vs Xbox One X

Merhaba hocam, şu anda %50 ek vergi var, yalan olmasın ekim ya da kasım ayından sonra, bu ek vergi %30 veya %20'ye düşüp sabit olacak, o zaman almanızı öneririm. Şu anda 5 bin TL civarı olarak satılıyor. Ek vergi oranı düştükten sonra 3.5 bin TL civarına yüksek ihtimalle gelecektir.

İkisininde artısı ve eksisi var. Bildiğim kadarı ile;
PS 4'de çok oyunculu oyunlarda gecikme ( ping ) bir tık daha az oluyor çünkü Avrupa'da daha ünlü.
Xbox'da ki adını unuttuğum üyeliği, Win 10'da da kullanabiliyorsunuz.
PS 4'de özel oyunlar ve VR desteği mevcut.
Xbox'da ise, bilgisayarda bulunan ve PS 4'de bulunmayan bir kaç oyun mevcut.
PS 4 kontrolcüsünde gereksiz ama hoş olan dokunmatik kısım var. 😅

Merhaba hocam, şu anda %50 ek vergi var, yalan olmasın ekim ya da kasım ayından sonra, bu ek vergi %30 veya %20'ye düşüp sabit olacak, o zaman almanızı öneririm. Şu anda 5 bin TL civarı olarak satılıyor. Ek vergi oranı düştükten sonra 3.5 bin TL civarına yüksek ihtimalle gelecektir.
biliyorum bekleyeceğim zaten

Haklısın ama elimde çok bir bütçe yok ben ileriye dönük oyunlar oynamak istiyorum, yani Cyberpunk falan ileride çıkan oyunları oynamak istiyorum. Ve 5000 TL ile toplanan bir PC'nin yeni nesil oyunları kaldıracağını düşünmüyorum

Hocam sizin kararınız ama ben olsam almazdım. Alacaksanız PS4 Pro almanızı öneririm çünkü oynayacağınız oyunlarda Exclusive oyunlar var.

Hocam sizin kararınız ama ben olsam almazdım. Alacaksanız PS4 Pro almanızı öneririm çünkü oynayacağınız oyunlarda Exclusive oyunlar var.
5000-600 civarı paraya pc daha mı iyi olur.Dediğim gibi yeni nesil oyunlar oynamak istiyorum ona göre alacağım.Hangisi yeni nesil oyunlarda daha iyi performans gösteriyor ise onu alacağım.

5000-600 civarı paraya PC daha mı iyi olur. Dediğim gibi yeni nesil oyunlar oynamak istiyorum ona göre alacağım. Hangisi yeni nesil oyunlarda daha iyi performans gösteriyor ise onu alacağım.

Hocam Exclusive oynayacaksanız konsol, onun haricinde oynayacaksanız PC diyebilirim ama monitör, klavye gibi şeyler eklenince ekran kartından düşebiliyor. Monitör vb. aletleriniz var mı ve maksimum bütçeniz nedir?

Açıkçası her ne kadar Playstation daha fazla tutulup 2.el olarak daha fazla talep görse de ben kalite ve donanım olarak Xbox’ı öneririm. Benim de aklımda hep o özel oyunlar var ama oynayacağınız oyunlar kalite bakımından ve eğer güzel bir monitör yada Tv’niz varsa daha fazla grafik kalitesi sunacağı için Xbox daha iyi gibi.

Hocam Exclusive oynayacaksanız konsol, onun haricinde oynayacaksanız PC diyebilirim ama monitör, klavye gibi şeyler eklenince ekran kartından düşebiliyor. Monitör vb. aletleriniz var mı ve maksimum bütçeniz nedir?
herşeyim var bir pc sahibiyim zaten ama 4 gb ram amd radeon 4300/4500 series 512 mb ekran kartı falan var.Maximum bütçem 6000-7000 arası oynuyor.Yeni çıkıcak konsollarla da karşılaştıracağım pc alırsam.Eskiden her zaman pc derdim ama ekonomik olarak biraz düşüşteyim ve şuan tek amacım şu yeni nesil oyunları güzel grafiklerle kasmadan donmadan uzun vadeli hangi makinede oynayabilirim.Bu konuda konsol daha mantıklı geliyor bana çünkü ps4 e bile 2-3 yıl oyun gelicek.Ama siz benden daha bilgili olduğunuz için,bana hangisi daha iyi olur onu söylerseniz sevinirim

Hocam eğer exclusive oyun takıntınız yoksa kesinlikle Xbox One X alınmasından yanayım Çünkü bütçenizin de kısıtlı olacağını söylemişsiniz zaten Xbox Gamepass ile çok ucuz fiyat karşılığında yüzlerce oyun oynayabilirsiniz Game Pass'in size sunmadığı oynamak istediğiniz oyunları da Al-Sat yaparak çok çok ucuza oyunların keyfini sürebilirsiniz Ben olsam böyle yapardım

Edit: XBOX'un size sunduğu grafik ve FPS performansı da cabası PS4 maalesef bu konuda XBOX'un bir hayli aşağısında kalıyor

herşeyim var bir pc sahibiyim zaten ama 4 gb ram amd radeon 4300/4500 series 512 mb ekran kartı falan var.Maximum bütçem 6000-7000 arası oynuyor.Yeni çıkıcak konsollarla da karşılaştıracağım pc alırsam.Eskiden her zaman pc derdim ama ekonomik olarak biraz düşüşteyim ve şuan tek amacım şu yeni nesil oyunları güzel grafiklerle kasmadan donmadan uzun vadeli hangi makinede oynayabilirim.Bu konuda konsol daha mantıklı geliyor bana çünkü ps4 e bile 2-3 yıl oyun gelicek.Ama siz benden daha bilgili olduğunuz için,bana hangisi daha iyi olur onu söylerseniz sevinirim
Hocam size tavsiyem PS5 ya da PC ama PS5 oyunları istiyorsanız yani Exclusive istiyorsanız kesinlikle PS5 hem RTX desteği de PS5’de olacakmış.

Geri
Yukarı