PS 5'de olan oyunların PS 4 versiyonu PS 5'te çalışıyor mu?

ENSAR NEBİ

Centipat
Daha fazla  
Hem PS4'e hem de PS5'e çıkan oyunların PS4 versiyonunu alıp PS5'e takip oynayabiliyor muyuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem PS4'e hem de PS5'e çıkan oyunların PS4 versiyonunu alıp PS5'e takip oynayabiliyor muyuz?
Dostum ps4deki tüm oyunları ps5de çalıştırabiliyorsun ama ps5deki oyunları ps4de çalıştıramazsın.dualshock farkından dolayı yada başka bi sebeple falan titreşim farkı oluyormu onu bilemiyorum.Ama büyük ihtimalle olmaz.

Benim asıl sorduğum şey şu. Diyelim ki bı tane oyun hem PS4 e hem de PS5'e ayrı versiyonlarda çıktı. Ben PS4 versiyonunu alıp PS5'e takarsam oynayabilirmiyim
Hocam bazı oyunlar ücretsiz ps5'e yükseltilebiliyor. Bazıları ücretli yükseltilebiliyor. Yükseltmezsen ps4 versiyonunu oynuyorsun ps5'te. Ama yükseltme yapmanı zorunlu kılan oyun olabilir onu tam bilmiyorum.

PS5 de PS4 oyunlarının hepsini oynayabilirsin
Yalnız PS4 oyunları çoğu 30 FPS olduğu için yeni oyunlarda 30 FPS çalışacaktır. Bazı oyunlar bedava PS5 yükseltmesi yapılıyor bazıları da para ile yapılıyor 60 FPS oynamak ıcın
Senin 30 FPS 60 FPS takıntın yoksa 100 TL daha ucuza PS4 versiyonunu alabılırsın ki PS5 aldıysan bana kalırsa 60 oynaman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı