PS mi PC mi?

@serkanyoruk92 kanka neden gülücük attın konsolda 2-3 özel oyun harici bir şey yok stabit 60 FPS oyun oynuyorsun bunun ne tarafı zevkli PC de Ultra ayarda RDR 2 oynadım dün kendimi özgür hissettim cidden konsolun neresinden zevk alıyorsunuz zaten konsol fiyatına her oyunu açan PC alınır mesajlara gülücük atmak yerine neden konsol savunduğunu yazman gerek sonyfanboy değilsindir umarım

Aynen öyle şu an özel oyunlar da PC tarafına geliyor iyi bir PC varsa alınır anca konsol.

Sony fanboy değilim PS ya da Xbox sahibide değilim. Konu 3 yıl önceki konu neredeyse. Ayrıca PS5 13.000 Türk lirası. Hala bilgisayara göre oyun açısından daha iyi grafik ve uzun ömürlülük açısından teşekkürler.

PlayStation'da PC oyunlarını oynayamazsınız ancak bilgisayarda emulatorle her oyunu oynayabilirsiniz.

Hiç PlayStation sahibi olmadım bunu belirteyim. Bu yüzden her ikisini de kullananlara sormak istiyorum. Hangisi daha avantajlı? Tamam şimdi PlayStation'da FIFA oynamanın zevki daha ayrı ama zannedersem PlayStation için oyun fiyatları daha çok artıyor. Ya da PlayStation'da oyuna Türkçe yama yapılmıyormuş, kırdırmak gerekiyormuş.

PC tabii ki neden PC hem PlayStation oyunlarını hem Xbox oynayabilirsiniz hem de PC e özel olan oyunları her platformdaki oyunlara erişiyorsunuz tabii yeni çıkan God of War ragnorak a mesela hemen erişemezsiniz biraz beklemeniz lazım onun harici FIFA 23 aldım bende PC'ye bugün gayet güzel daha önce PS5 dende oynadım arkadaşla FIFA PSdeki rahatlık olmaz ama PC sayesinde çoğu oyuna erişiyorsun ve iyi alırsan uzun ömürlü olur genel olarak sadece oyun odaklıysan masaüstü al sadece ben FIFA oynarım Valorant bilmem ne LoL diyorsan laptop al rahatına düşkün sen ama değilsen masaüstü tabii ki.

Hiç PlayStation sahibi olmadım bunu belirteyim. Bu yüzden her ikisini de kullananlara sormak istiyorum. Hangisi daha avantajlı? Tamam şimdi PlayStation'da FIFA oynamanın zevki daha ayrı ama zannedersem PlayStation için oyun fiyatları daha çok artıyor. Ya da PlayStation'da oyuna Türkçe yama yapılmıyormuş, kırdırmak gerekiyormuş.
Ben de Ps sahibi olmadan önce PC'nin üstün olduğunu kabul ederdim. Ancak PS4 sahibi olduktan sonra fikirlerim eper değişti. Hikaye oyunlarını oynayan birisi için PS daha iyi bir tercih olabilir. Evet PS özel oyunları PC'ye yavaş yavaş çıkıyor fakat ya çok geç çıkıyor ya da PS PLUS sistemindeki kadar uyguna gelmiyor ve sistem gereksinimleri de epey yüksek oluyor. Fakat PS+ sisteminde ise oyunlar daha optimize ve fiyat olarak da daha uyguna geliyor. Rekabetçi oyunları seven birisi Playstation'ın yüzüne bakmaz zaten.

Oynuyacağınız oyuna göre değişir, konsol hassasiyeti ve spor oyunları veya böyle hikaye oyunları seviyosanız ve konforunuza düşkünseniz düşünmeden PS alınız. Ama gamersanız Valorant,CS-GO gibi oyunları oynamayı seviyorsanız,kesinlikle çok ciddiyim, PC alın ha ama şöyle de yapabilirsiniz.İstediğiniz oyunları kaldıracak,baya aşırı olmasına gerek yok,bir PC ve konsol(PS kolu) alıp mükemmel rahat şekilde oyununuzu oynarsınız umarım yardımcı olmuşumdur.
İyi akşamlar.

Ben de Ps sahibi olmadan önce PC'nin üstün olduğunu kabul ederdim. Ancak PS4 sahibi olduktan sonra fikirlerim eper değişti. Hikaye oyunlarını oynayan birisi için PS daha iyi bir tercih olabilir. Evet PS özel oyunları PC'ye yavaş yavaş çıkıyor fakat ya çok geç çıkıyor ya da PS PLUS sistemindeki kadar uyguna gelmiyor ve sistem gereksinimleri de epey yüksek oluyor. Fakat PS+ sisteminde ise oyunlar daha optimize ve fiyat olarak da daha uyguna geliyor. Rekabetçi oyunları seven birisi Playstation'ın yüzüne bakmaz zaten.
Sana katılıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı