PS2 açılıyor ama oyun gelmiyor

PS 2 arkasında pal yazıyor.

Aynen öyle yapıyor dostum.
Yani okucu diski okumak için hareket edemiyor diyorsunuz? Hmm, sorun bundan kaynaklı olabilir, PS2'nin okucusu çok hassastır, eğer kendine güveniyorsan konsolun içini aç, güzel bir temizle, sonrada disk okucusunu temizleyip yağla.
Sıkışıp kalıyor titremişti bazen çok korkmuştum.
Kapağını kapattığım zaman değişik ses çıkarıyor.
Tamam o zaman, sorununu bulduk.

Bizim ev çok tozlu o yüzden olabilir kapağı zar zor kapanıyor zaten gevşemiş.
Ben PS2'nizi parçalarına ayrıp her şeyini temzizleyip bütün sorunlarını giderip birleştirmeyi öneririm, merak etmeyin o kadar zor bir şey değil, internette tonla video var, bakıp bakıp yapın.

Kulak çöpüne azıcık su ile ıslatıp silmiştim çok nazik bir şekilde okuyucuyu bir şey olmuş mudur sonra oyunu denedim açtı.

Kulak çöpüne azıcık su ile ıslatıp silmiştim çok nazik bir şekilde okuyucuyu bir şey olmuş mudur sonra oyunu denedim açtı.
Sadece okuyucunun üzerini silmekle olmaz, onun bir mekanizması var içeride, onu temizleyip yağlamanız lazım, kim bilir ne kadar toz birikmiştir içinde, bu toz mekanizmanın hareketini kısıtlıyor ve DVD'nizi okuyamıyor.
Ne kullanarak sildiniz, suyla mı? İzopropil Alkol kullanın, su iletkendir ve zarar verebilir.

Sadece okuyucunun üzerini silmekle olmaz, onun bir mekanizması var içeride, onu temizleyip yağlamanız lazım, kim bilir ne kadar toz birikmiştir içinde, bu toz mekanizmanın hareketini kısıtlıyor ve DVD'nizi okuyamıyor.

Zar zor okudu CD'yi göz bozulmuş mudur oynattı ama.

Ne kullanarak sildiniz, suyla mı? İzopropil alkol kullanın, su iletkendir ve zarar verebilir.

Kurumasını bekledim.

Geri
Yukarı