PS2 alırken dikkat edilmesi gerekenler nedir?

Ryzen 3200g

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
İşlemci Olmak
Arkadaşlar açıkçası hiç hayatıma PS kullanmadım. Daha önce Xbox 360 kullanmıştım ve şansıma temiz denk gelmişti sizce PS2 satın almadan önce dikkat etmem gereken konular nelerdir? Ve gidip test edersem nelere bakmalıyım açıkçası bu işlerden pek anlamıyorum. Temiz bir dille anlatırsanız sevinirim :)

Gerçekten PlayStation 2 mi alacaksın doğru mu anladım eğer doğru anladıysam kesinlikle X 360 alınız bu zamanda PlayStation 2 gerçekten sarmıyor geçen sene bende de vardı PES 2013 oynuyordum gram zevk almamıştım.

Alacağınız cihazın model numarası önemli. Yukarıdaki konudan modeller arasındaki farklara bakabilirsiniz.
Test ederken bakman gerekenler cihazın göz durumu. CD'yi rahat okuyabiliyor mu ya da göz bozuk mu buna bakman lazım.
Çip durumu var. Çipli cihazlar korsan CD'leri oynatabilirler. Çipsizler ise oynatamazlar.

Xbox 360 almanızı öneririm.

Zaten vardı sattım.

PS2 çok eski bir cihaz para etmez bu zamanda. Tavsiyem Xbox 360 almanız.

Alacağınız cihazın model numarası önemli. Yukarıdaki konudan modeller arasındaki farklara bakabilirsiniz.
Test ederken bakman gerekenler cihazın göz durumu. CD'yi rahat okuyabiliyor mu ya da göz bozuk mu buna bakman lazım.
Çip durumu var. Çipli cihazlar korsan CD'leri oynatabilirler. Çipsizler ise oynatamazlar.

Çipli almayı düşünüyorum sadece CD okuması yeterli olur sanırım değil mi?

Çipli almayı düşünüyorum sadece CD okuması yeterli olur sanırım değil mi?
Çip zaten sadece korsan CD oynatmaya ve flash bellekten oyun oynamaya yaramıyor mu? Yanlış biliyor olabilirim. Çip düzgün çalışıyor mu bakmak için test etmeye gitmeden önce iki CD alıp birine Playstation 1 birine Playstation 2 oyunu yazdırıp gittiğinizde deneyebilirsiniz.

Çip zaten sadece korsan CD oynatmaya ve flash bellekten oyun oynamaya yaramıyor mu? Yanlış biliyor olabilirim. Çip düzgün çalışıyor mu bakmak için test etmeye gitmeden önce iki CD alıp birine PlayStation 1 birine PlayStation 2 oyunu yazdırıp gittiğinizde deneyebilirsiniz.

Sanırım Slim kasa alacağım yardımlarınız için teşekkürler satın aldıktan sonra burayı editlerim :)

Geri
Yukarı