PS2 klavye çalışmıyor

Itechin.g

Megapat
Makaleler
3
Yok yani birçok yöntem denedim çalıştıramadım. Eski sistemimde çalışan PS2 klavyelerim yeni sistemde çalışmıyorlar. Eski sistemde de başta çalışmamışlardı ama sonradan ayarlayabilmiştim yeni sistemde yapamıyorum.

• Windows 10 kullanıyorum(eski sistemde Windows 10)
  • B560M-A Pro anakartım PS2 portu üzerinde var. İşlemci olarak 10105F kullanıyorum.
  • BIOS en son sürüme yeni güncelledim.
  • Klavyenin sağlam ve çalışır olduğuna eminim.

Şu ana kadar yaptıklarım:
  • Wake up configurations kısmından PS2 olan kısmı herhangi bir tuş olarak değiştirdim.
  • Microsoft ve yabancı forumlardaki birçok yöntemi denedim mesela: "hkey_local_machıne > System > currentcontrolset > services > I8042PRT > start" değerini 1 olarak değiştirdim.
  • USB legacy ayarını kapattım.(bunu yaptığımda en azından scroll lock tuşunun ışığı yanık kalıyor sistem açılınca)

Eski sistemim: AM3+ anakart ve FX6300'dü onda da BIOS üzerinde bir ayar yapmıştım çalıştırmak için ama emin olun şimdi hatırlamıyorum. Var mı yardımcı olabilecek?
@Recep Baltaş ve @Ali Güngör @Yener K. belki sizin bildiğiniz başka bir yöntem vardır.

Son düzenleme:
Merhaba biraz geç cevaplıyorum ama bende de PS2 klavye var sistemim eski ama çalışmıyordu gene de Gigabyte G33m s2l anakartım var sorunu çözdüm ben.

Başka bir yerde böyle bir yazı buldum site ismi vermeyeyim şimdi bunu denedikten sonra çalıştı şu anda o klavye ile yazıyorum hatta.

""Windows 7-8-10 standart PS2 giriş klavye ve mouse çalıştırma.

1-Regedit aç.

2-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\i8042prt tıkla.

3-varsayılan degeri 1 yap kapat.

4-bilgisayarı yaniden başlat.

Artık klavyen çalışır. ""

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı