PS3 çok fan sesi çıkartıyor

Temizliğini yapmadım 5 6 senedir duruyor öyle temizliğe para vermekte istemiyorum kendim nasıl halledebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun gibi bir sürü video var birkaçını izleyin zor bir iş değil çok. Bu arada alacağınız yeni termal macunun kalitesi çok önemli haberiniz olsun.

Temizlemesem bir sorun yaratır mı?
PS3 Fat kasa yanmasıyla ünlü bir makine. Hatta PS4 de ilk çıktığında 1216A(kararlı sürüm) çıkana kadar bekleyen arkadaşlarım vardı. PS3'den ağızları yanmıştı çünkü.

Temizlemesem bir sorun yaratır mı?

Siz temizletmedikçe cihaz toz tutmaya devam eder. Bu da zamanla CPU'nun daha yüksek dereceleri görmesine sebebiyet verir cihazda performans düşüklüğü vesaire yaşanabilir veya kapanabilir yük altına girince.

Daha önce hiç PS3 açmadım sadece tozunu alsam olmaz mı?

Çok zor bir iş değil, kendinizde yapabilirsiniz lakin baktınız yapamayacaksınız anlayan birine temizliğini yaptırırsanız süper olur. sıcak çalışmaya devam ederse elinize kalma olasılığı var çünkü. İçindeki birikmiş tozlar önemli. Hava yolunu kapatan kilit tozlar onlar çünkü.

Çok zor bir iş değil, kendinizde yapabilirsiniz lakin baktınız yapamayacaksınız anlayan birine temizliğini yaptırırsanız süper olur. sıcak çalışmaya devam ederse elinize kalma olasılığı var çünkü. İçindeki birikmiş tozlar önemli. Hava yolunu kapatan kilit tozlar onlar çünkü.
Hocam fanlar iyi çalışıyor pek anlamam ama dışarı sıcak hava üflüyordu. 35 dakika falan baya sesli çalışıyor sonra tekrar duruyor.

İçini temizleyin veya temizletin kendimde PS3 olduğundan biliyorum kapalı bir yere koymayın yoksa aşırı ısınıyor. Sıcaklık düşmesine rağmen fanlar sesli ise uygulama ile ayarlayabilirsiniz.

Fat kasa olduğu fan sesinin yüksek olması normal. Özellikle fat kasaların temizliğine ve çalışırken havadar bir yerde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi taktirde YLOD ile karşılaşmanız olası. Elinizdeki cihaz BC Fat(Phat) kasa değilse satıp yerine cech-21xx slim almanız daha iyi olur.

Daha önce hiç ps3 açmadım sadece tozunu alsam olmaz mı?
Olmaz maalsef, fat kasalarda pc gibi düzenli olarak fan temizliği ve macun yenilenmesi şart. 90nm rsx çipi ve sorunlu nec/tokin kapasitörleri yüzünden ısınma sorunu var. Slim ve super slimde kullanılan tantallar ile değiştiren yerler var ama her yere güven olmuyor. Düzenli bakım yapmak en basit çözüm gibi duruyor.

Son düzenleme:
Fat kasa olduğu fan sesinin yüksek olması normal. Özellikle fat kasaların temizliğine ve çalışırken havadar bir yerde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi taktirde YLOD ile karşılaşmanız olası. Elinizdeki cihaz BC Fat(Phat) kasa değilse satıp yerine cech-21xx slim almanız daha iyi olur.

Olmaz maalsef, fat kasalarda pc gibi düzenli olarak fan temizliği ve macun yenilenmesi şart. 90nm rsx çipi ve sorunlu nec/tokin kapasitörleri yüzünden ısınma sorunu var. Slim ve super slimde kullanılan tantallar ile değiştiren yerler var ama her yere güven olmuyor. Düzenli bakım yapmak en basit çözüm gibi duruyor.
Anladım sağolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı