PS3 fat kasa 80 derece normal mi?

Cihazınız 2008 Ağustos ayında çıkan, ilk seriye kıyasla daha az güç tüketen bundan dolayı da sarı ışık, kırmızı ışık hataları en minimilize edilmiş olan seri. Bu seri Slim kasalar kadar sağlamdır. Sorunuza gelecek olursak genelde 70-80 derece normal kabul edilmekle birlikte boşta bu ısıların görülmesi işlemci bakımından tehlikelidir. İleride işlemcinin lehim toplarını eritip sarı ışık sorununa yol açarlar. Termal macun değiştirip fan temizliğini yapmanızı öneriyorum, ayrıca cihaz kırık demiştiniz Control Fan Utility programını indirip buradan cihaz 70'leri görmeyecek kadar fanı açmanızı tavsiye ediyorum (benim cihazımda 0x6F seviyesine getirdiğimde saatlerce oynasam bile 65 dereceyi geçmiyordu)

İçini temizleyip termal macunları yeniledim oyundaykende boştaykende çoğunlukla hala 75-80 dereceler arasında geziyor ama 80 üstüne çıkmıyor.

Cihazınız 2008 Ağustos ayında çıkan , ilk seriye kıyasla daha az güç tüketen bundan dolayı da sarı ışık, kırmızı ışık hataları en minimilize edilmiş olan seri. Bu seri slim kasalar kadar sağlamdır. Sorunuza gelecek olursak genelde 70-80 derece normal kabul edilmekle birlikte boşta bu ısıların görülmesi işlemci bakımından tehlikelidir. İlerde işlemcinin lehim toplarını eritip sarı ışık sorununa yol açarlar. Termal macun değiştirip fan temizliğini yapmanızı öneriyorum , ayrıca cihaz kırık demiştiniz Control Fan Utility programını indirip burdan cihaz 70'leri görmeyecek kadar fanı açmanızı tavsiye ediyorum (benim cihazımda 0x6F seviyesine getirdiğimde saatlerce oynasam bile 65 dereceyi geçmiyordu)
Merhaba hocam benimde PS3 fat kasa CECHH04 modeli boşta 80 dereceleri görüyor. 40 GB disk var. Hiç açılmamıştı içi kendim açıp temziledim fakat hiç fayda etmedi içide macun dışında pırıl pırıl çıktı zaten nerdeyse. Birde HEN yükledikten sonra olduğunu düşünüyorum bu sorunun, çünkü kırmadan önce fan sesi öyle gelmiyordu, CD yeride arızalı olduğu için kırmak istedim. Sizce çözüm nedir. HEN yükelemden multiman tarzı şeyler kurulamaz mı ?

Merhaba hocam benim de PS3 fat kasa CECHH04 modeli boşta 80 dereceleri görüyor. 40 GB disk var. Hiç açılmamıştı içi kendim açıp temziledim fakat hiç fayda etmedi içide macun dışında pırıl pırıl çıktı zaten neredeyse. Bir de HEN yükledikten sonra olduğunu düşünüyorum bu sorunun, çünkü kırmadan önce fan sesi öyle gelmiyordu, CD yeri de arızalı olduğu için kırmak istedim. Sizce çözüm nedir? HEN yükelemden multiMAN tarzı şeyler kurulamaz mı?

Hocam ayrı konu açın yardımcı olalım.

Geri
Yukarı