PS3 fat kasa sinyal yok hatası

SorryImsoBussy

Hectopat
Merhabalar,

Kuzenimin PS3 Slim kasasına oyun atmak için almıştım. Oyunları attım tıkır tıkırda çalışıyor. O sırada başka bir arkadaşımın fat kasa PS3 üne oyun atmamı istemesi üzerine fat kasa PS3 cihazına güncelleme yapıp 2 tane oyun attım. Sonra oyunları denedim açıldı. Sorun şu şekilde meydana geldi. Kardeşim arkadaşımla aynı yerde çalışmakta, o yüzden fat kasa PS3 ile işim bittiği zaman bütün parçalarını toplayıp kardeşime verdim ve kardeşim çalıştığı yere götürdü. Ama arkadaşım o gün gelmediği için kardeşim çalıştığı yerdeki bir televizyona bu cihazı bağlayıp oyun oynamak istemiş fakat cihaz televizyona bağlandıktan sonra sinyal yok hatası vermiş. Arkadaşım işe gitmediği için kardeşim cihazı geri getirdi hiç denemedim. Dün arkadaşıma götürdüğümde cihazı onların televizyonunda da sinyal yok hatası verdiğini gördük cihazı alıp kendi evime geldim televizyona bağladım ve ben de aynı hatayı almaya başladım.

YouTube olsun Technopat Sosyal de olsun birkaç çözüm önerisi aynı problemi yaşayan başka arkadaşları da sunulmuş hepsini denedim fakat bir türlü sonuç alamadım. Güç tuşuna bir süre basıp beklemek hem CD açma tuşu hem de güç tuşuna basıp beklemek fişleri çıkartıp 5 dakika 10 dakika bekleyip tekrar takıp çalıştırmak kabloları değiştirmek farklı HDMI girişini denemek gibi birçok yöntem denedim. Bunları PS3'ün görüntüyü resetleme işlemi için yapmaya çalışmıştım fakat hiçbir başarılı olmadı hiçbir şekilde ekran gelmedi evet hayır ya da herhangi bir uyarı falan da yok sadece sinyal yok hatası alıyorum.

HDMI kablosunu PS3'ten çıkarttığım zaman sinyal kablosunu kontrol edin gibi bir hata alıyorum, taktığımda ise sinyal yok hatası alıyorum. Bu olay üzerine kuzenimden tekrar PS3 Slim cihazını aldım televizyona bağladım ve çalıştı güç tuşuna basarak görüntüyü resetleme işlemi PS3 Slim kasa da denedim ve işe yaradı fakat fat kasa da işe yaramıyor.

Arkadaşımın kardeşi engelli ve kısmı eğlencelerinden bir tanesi de bu cihaz problemi hemen çözmek istiyorum.

Çözüm ne olabilir?
Ne gibi şeyler önerebilirsiniz? Bilgili arkadaşlardan öneriler bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı