PS3 nasıl kırılır?

Hocam arkadaşım dün PS3 almış fakat onda hfv güncelleme dosyası olarak çalışmış benim PS3'te bir sorun mu var acaba?
4-5 kez PS3 sistemine 4.90.1 HFW yükledim ve hiçbir hata ile karşılaşmadım.

Sizin durumunuz çok ilginç. Güncellemeleri yükle kısmı yerine hiç PS3 sistemini güvenli mod da çalıştırıp güncellemeyi yükle demeyi denediniz mi acaba?

Mevcut sürümünüz kaç şuanda? PS3 sisteminin ekranında gezerken hiç Cobra yazısı gördünüz mü?

4-5 kez PS3 sistemine 4.90.1 HFW yükledim ve hiçbir hata ile karşılaşmadım.

Sizin durumunuz çok ilginç. Güncellemeleri yükle kısmı yerine hiç PS3 sistemini güvenli mod da çalıştırıp güncellemeyi yükle demeyi denediniz mi acaba?

Mevcut sürümünüz kaç şu anda? PS3 sisteminin ekranında gezerken hiç cobra yazısı gördünüz mü?

Evet denedim güvenli modu orada da olmadı bir de hiç cobra falan görmedim 4.90 kullanıyorum.

Evet denedim güvenli modu orada da olmadı bir de hiç cobra falan görmedim 4.90 kullanıyorum.
Sorununuzu sanırsam çözdüm. Siz zaten halihazırda 4.90 OFW yi (resmi versiyon) kullanıyorsunuz.

Güncelleme yaptırtmamasının sebebi yine aynı sürüm 4.90.1 HFW yi kurmanızdan kaynaklı.

4.90.1 HFW sürümündeki 1 sayısını saymayıp yine aynı 4.90 sürümünü kurduğunuzu sanıp güncelleme kısmında izin vermeyip yeniden kurulumuna izin veriyor sadece.

Arkadaşınızın aldığı PS3 sistemi 4.90 OFW den daha düşükse (4.8X ve daha aşağısı) 4.90.1 HFW yi güncelleme olarak cihaza kurmuş olabilir.

CFW nin güncelleme sekmesinde görünme sebebi de HFW ye oranla içinde bir çok özelliğinin olması nedeni ile sistemi bir şekilde geçiyor olabilir. Tabi bunların içinde daha önce anlattığım gibi dikkatli olunmaz ise okuduğum kadarı ile küçük bir ban mevzusu da var.

Sonuç itibari ile yine en başa dönüyoruz sanırsam. HFW 4.90.1 yazılımını kurmak için sıfırdan kurulumu hariç başka bir şansınız yok gibi duruyor bu durumda.

Ar.

Sorununuzu sanırsam çözdüm. Siz zaten halihazırda 4.90 OFW'yi (resmi versiyon) kullanıyorsunuz.

Güncelleme yaptırtmamasının sebebi yine aynı sürüm 4.90. 1 HFW'yi kurmanızdan kaynaklı.

4.90. 1 HFW sürümündeki 1 sayısını saymayıp yine aynı 4.90 sürümünü kurduğunuzu sanıp güncelleme kısmında izin vermeyip yeniden kurulumuna izin veriyor sadece.

Arkadaşınızın aldığı PS3 sistemi 4.90 OFW'den daha düşükse (4.8X ve daha aşağısı) 4.90. 1 HFW'yi güncelleme olarak cihaza kurmuş olabilir.

CFW'nin güncelleme sekmesinde görünme sebebi de HFW'ye oranla içinde birçok özelliğinin olması nedeni ile sistemi bir şekilde geçiyor olabilir. Tabii bunların içinde daha önce anlattığım gibi dikkatli olunmaz ise okuduğum kadarı ile küçük bir ban mevzusu da var.

Sonuç itibari ile yine en başa dönüyoruz sanırsam. HFW 4.90. 1 yazılımını kurmak için sıfırdan kurulumu hariç başka bir şansınız yok gibi duruyor bu durumda.

Arkadaşımınki 4.90

Ar.

Arkadaşımınki 4.90
Sizden ve mesajları buraya kadar okuyanlardan özür dilerim.

En aktif kullandığım ve kenarda bekleyen PS3 cihazımı sizin için kurup her ikisine de tek tek baktığımda 4.90 OFW dahil hatta 4.90.1 HFW yi bile güncellemeler sekmesinden yeniden kurulduğunu gördüm.

Elinizdeki HFW yi unutun. Vermiş olduğum linkten 4.90.1 HFW yi indirdiniz mi? İndirmediyseniz önce buradan indirin. Her ihtimale karşı yine indirin ve öncekini silin.

İndirmiş olduğunuz dosyalardan sadece Fat32 formatlı USB Belleğe PS3 yazan klasörü kopyalayın.

PS3 sistemini çalıştırmadan önce usb belleğinizi sağ taraftaki usb portuna takın.

PS3 sistemini çalıştırıp hiçbir şeye dokunmadan doğrudan ayarlar sekmesinden sistem güncelleme yerine gidin ve USB bellekten güncelleyi seçin.

2 tane PS3 cihazında denedim ve hiçbir sorun çıkmadı. Ben genelde hiç uğraşmadan Güvenli Mod ile sıfırdan kurulum yapıyordum bu yüzden güncelleme sekmesini kullanmıyordum fakat bir sorun göremedim burada da.

Hiçbir sorun olmadan yükleyebilmeniz lazım dediklerimi yaparsanız eğer.

51245763.jpg

En aktif kullandığım ve kenarda bekleyen PS3 cihazımı sizin için kurup her ikisine de tek tek baktığımda 4.90 OFW dahil hatta 4.90. 1 HFW'yi bile güncellemeler sekmesinden yeniden kurulduğunu gördüm.

Elinizdeki HFW'yi unutun. Vermiş olduğum linkten 4.90. 1 HFW'yi indirdiniz mi? İndirmediyseniz önce buradan indirin. Her ihtimale karşı yine indirin ve öncekini silin.

İndirmiş olduğunuz dosyalardan sadece FAT32 formatlı USB belleğe PS3 yazan klasörü kopyalayın.

PS3 sistemini çalıştırmadan önce USB belleğinizi sağ taraftaki USB portuna takın.

PS3 sistemini çalıştırıp hiçbir şeye dokunmadan doğrudan ayarlar sekmesinden sistem güncelleme yerine gidin ve USB bellekten güncelleyi seçin.

2 tane PS3 cihazında denedim ve hiçbir sorun çıkmadı. Ben genelde hiç uğraşmadan güvenli mod ile sıfırdan kurulum yapıyordum bu yüzden güncelleme sekmesini kullanmıyordum fakat bir sorun göremedim burada da.

Eki Görüntüle 2026273

Deneyeceğim bakalım başa ne gelecek.

İyide sorun burada işte bu ekran gelmiy.

En aktif kullandığım ve kenarda bekleyen PS3 cihazımı sizin için kurup her ikisine de tek tek baktığımda 4.90 OFW dahil hatta 4.90. 1 HFW'yi bile güncellemeler sekmesinden yeniden kurulduğunu gördüm.

Elinizdeki HFW'yi unutun. Vermiş olduğum linkten 4.90. 1 HFW'yi indirdiniz mi? İndirmediyseniz önce buradan indirin. Her ihtimale karşı yine indirin ve öncekini silin.

İndirmiş olduğunuz dosyalardan sadece FAT32 formatlı USB belleğe PS3 yazan klasörü kopyalayın.

PS3 sistemini çalıştırmadan önce USB belleğinizi sağ taraftaki USB portuna takın.

2 tane PS3 cihazında denedim ve hiçbir sorun çıkmadı. Ben genelde hiç uğraşmadan güvenli mod ile sıfırdan kurulum yapıyordum bu yüzden güncelleme sekmesini kullanmıyordum fakat bir sorun göremedim burada da.

Eki Görüntüle 2026273

Or bende şimdi sizin verdiğiniz dosyayı deneyeceğim bakalım ne olacak eğer olursa size söylerim.

Deneyeceğim bakalım başa ne gelecek.

İyide sorun burada işte bu ekran gelmiy.

Or bende şimdi sizin verdiğiniz dosyayı deneyeceğim bakalım ne olacak eğer olursa size söylerim.

Olmadı yine.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı