PS3 sistem ısındı hatası veriyor

Uzlaşırım

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. PS3 2. el olarak 4 sene önce aldım hiçbir sıkıntısı yoktu uzun süre oynamadım bir gün açayım oynayayım dedim ve açtığımda sıcaklığı düşüktü ve fan sesi sorunu da yoktu fakat buna rağmen oyun oynarken bir anda sistem çok ısındı kapatıp bir süre bekleyip tekrar açın tarzı bu hata verdi. Sonra dediğini yaptım fakat sorun devam ediyordu aldığım yere götürüp sormadan önce size sormak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Galiba hayır temizletmedim, ama önceden sistem güncellemesini yaptırmak için götürmüştüm sonrasında fan sesi yüksek diyerekten anakart sağlığının düşük olduğunu söylediler yeni anakart taktırdım
Anakart değişimi için öyle bir sebep yeni duyuyorum hiç alakası yok gibi duruyor bende de aynı sorun vardı çözümü şu şekilde bunu bir profesyonel birine yaptırın
Fani temizlettirin yavaş dönüyorsa wd40 sıksınlar
Gpu ve CPU levhaları açsınlar ve oraya termal macun sursunler (buna delid işlemi deniliyor)
Ve altına sürdükten sonra levhaları takıp birde o levhaların üstüne sürsünler
Tozlarını alsınlar
Ve makineniz ilk günkü gibi tertemiz ve sessiz çalışır
(Delid işlemi dikkatli bir iştir levhayı açarken Küçük işlemciye gelirse hurda olabilir o yüzden profesyonel biri yapsın dedim)

Geri
Yukarı