PS3 Slim çok ısınıyor

Efe_Berk

Decapat
Daha fazla  
Bu bölüm biraz hikaye. Alt kısımda sorun diye başlık atıp yazacağım hikayeyi okumak istemiyorsan soru başlığından okumaya başla. Ben babamdan karne hediyesi diye PS3 istemiştim. PS4'te istiyordum ama o zaman kırılmamıştı herhalde. Babam da orijinal oyuna para vermemek için 2. el PS3 aldı. Önceden de kendisi 2. el çok şeyler almıştı yani kendine güveniyordu. O zaman herhalde 2. el PS3'ler 800TL falandı tam hatırlamıyorum. Fiyatları tahmini söylüyorum. Babam 600 TL'ye almış yani bana da söylemediği için benim de araştırma şansım olmadı. Babam hiç test etmeden çalışıyor mu çalışmıyor mu diye kontrol etmeden almış kendine güvenip.

Sorun:
PS3 Slim aşırı hızlı ısınıyor. Aldığımda kırık geldi. İlk kurulan şey Multiman 2012 yılında kurulmuş 20 dakikada bir şey yapmasan açıp bıraksan bile 70 derece oluyor. Oyuna girersen daha hızlı ısınıyor. Zaten önceden tamir edilmiş, vidaların çoğu yoktu. Temizliğini yaptım. Bayağı toz vardı, macunu kurumuştu yeni macun sıktım bir fark etti ama fazla değil. İşlemcinin üstündeki plakayı açıp oradaki plastiği yontuyorlarmış. Riskli bir işlem olduğu için dokunamıyorum. Yaptıracaktım, 300 400 TL istediler. Olmazsa onu da vereceğim ama ben bu PS3'ü nasıl soğutacağım? Üstündeki kapağı açtım arkasında ızgara hava alıyor nasıl soğutacağım?

Kapağı açık çalışır mı?
Ben birkaç yerde görmüştüm kasanın üstüne fan yapıyorlardı onu deneyebilirsin.

Hocam belki biliyorsunuzdur, webman adlı bir program var kırık cihazlar için. Oradan fan hızını arttırıp azaltabiliyorsunuz. Zaten webman yüklenir yüklenmez fan hızının arttığı sesten de anlaşılıyor. Acaba webman indirip, fan hızı arttıktan sonra bakabilir misiniz sıcaklık düşmüş mü?

Hocam belki biliyorsunuzdur, webman adlı bir program var kırık cihazlar için. Oradan fan hızını arttırıp azaltabiliyorsunuz. Zaten webman yüklenir yüklenmez fan hızının arttığı sesten de anlaşılıyor. Acaba webman indirip, fan hızı arttıktan sonra bakabilir misiniz sıcaklık düşmüş mü?

Hocam webman yüklü fan hızı artıyor artmasınada zaten webmanın artyırdığından hızlı dönüyor yine de ısınıyor ısınmasını engellersem sesini de keserim ama sesi kesilceğe benzemiyor bari aşırı sıcaktan zarar görmesin diye ısınmasını istemiyorum.

Kapağı açık çalışır mı?
Ben birkaç yerde görmüştüm kasanın üstüne fan yapıyorlardı onu deneyebilirsin.

Yani olabilirde o fanı nereye takacağım. Bildiğim kadatıyla anakartın üstünde bir giriş yok direk prize rakılanı varsa bilmem. Üst kapağı açık çalışıyor.

Hangi termal macunu sürdünüz?

Markasını hatırlamıyorum ama orta kalite.

Hocam webman yüklü fan hızı artıyor artmasınada zaten webmanın artyırdığından hızlı dönüyor yine de ısınıyor ısınmasını engellersem sesini de keserim ama sesi kesilceğe benzemiyor bari aşırı sıcaktan zarar görmesin diye ısınmasını istemiyorum.

Yani olabilirde o fanı nereye takacağım. Bildiğim kadatıyla anakartın üstünde bir giriş yok direk prize rakılanı varsa bilmem. Üst kapağı açık çalışıyor.

Markasını hatırlamıyorum ama orta kalite.

Bundan sürerseniz daha iyi olur.

Bundan sürerseniz daha iyi olur.

Sorun termal macuda değil PC yede sürdüm hatta PC'nin ekran kartınada sürdüm hiç sıkıntı yok ama pcyle PS aynı değil direk fan yapışıyor bilgisayarda PS'de metal plakanın altında işlemci şimdi ona da para vermek istemiyorum 109TL bir ara zaten baktırmıştım teknik servise işlemciyle alakalı işlem yapılcak dediler para istediler o zamanda vermemiştim o kadar para yoktu yanımda sonradan götürdüm 300 400 TL para istediler alsam aslında termal macunu paramda yok dedemler gelince yaptırabilirim ya da buna macun fan falan alabilirim şu anda anca geçinebiliyoruz asgeri maaşla 4 kişi.

Geri
Yukarı