PS3 Slim mi Super Slim mi?

Matrixxx7

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İhracat departmanı
Daha az ısınan, daha düşük nanometre ile üretilen ve en yenisi Super Slim kasa, evet. Güç tüketimi açısından da öyle mi peki?

Evet öyle super Slim, Slim'e göre daha az güç tüketir.

Slim kasalarda mavi ışık sorunu oluyor, disk sürücünün içine sıkışıyor ve konsolu sökmeden çıkmıyor. Super Slim kasalarda disk elle çıkarılabildiği için mavi ışık sorunu olmuyor. Düşük nanometre ve düşük ısı zaten düşük güç tüketimi sayesinde. Her türlü Super Slim daha iyi.

Slim daha iyi bir seçenek. Blu-Ray gözü açık olduğu için çok çabuk bozuluyor. Genel kasa plastiği çok dandik. Ve Slim kasaya göre daha sıcak çalışıyor.

Lensi parmaklamadığın sürece neden bozulsun? Bizim kafede daha hiç lensi bozulan Super Slim yok, zaten diski taktıktan sonra açık bırakıp gitmek yerine kapatıyor her bilinçli kişi. İçine disk sıkışıp kalmasındansa "dandik" plastiği tercih ederim.

Zaten HFW ve HEN ile kullanacağım için Blu-Ray'e ihtiyacım olmayacak.

İçinde 1 disk bırakmak gerekiyor bazı oyunlar için. İçinde diyelim PES 13 bıraktın, depolama biriminden oyun seçtiğin ve Blu-Ray yansısı seçtiğin zaman o PES 13 diskini seçtiğin oyunmuş gibi gösteriyor. Mesela Beyond Two Souls gibi gösteriyor taktığın PES 13'ü. Last of Us gibi "güncel" PS3 oyunlarını Blu-Ray yansısı seçmeden oynayamazsın. İçinde disk bırakman için de lensin düzgün çalışması gerekiyor.

İçinde 1 disk bırakmak gerekiyor bazı oyunlar için. İçinde diyelim PES 13 bıraktın, depolama biriminden oyun seçtiğin ve Blu-Ray yansısı seçtiğin zaman o PES 13 diskini seçtiğin oyunmuş gibi gösteriyor. Mesela Beyond Two Souls gibi gösteriyor taktığın PES 13'ü. Last of Us gibi "güncel" PS3 oyunlarını Blu-Ray yansısı seçmeden oynayamazsın. İçinde disk bırakman için de lensin düzgün çalışması gerekiyor.
Gerekmiyor. TLoU ve Beyond:Two Souls'u disksiz oynadım. Içinde disk yoktu cihazın.

Genellikle demiştim. Çoğu senaryoda siyah ekranda kalıyor. Sende olmadı diye gerekmiyor demek doğru değil.
Tonla oyun oynadım, hiçbir zaman olmadı dediğiniz olay. Güncel HEN ve HFW + güncel homebrew yazılımları kullanmadığınız için olabilir.

Geri
Yukarı