PS3 Slim vs PS3 Normal

@Furkan17TR hocamın yazısı.

Şu webman modu tam olarak nedir?

Cihazın sıcaklarını kontrol eden yani 75 derece diyelim (ayarliyabiliyoruz) %70 fan gucune cıkartıyor ama PS3 webman modsuz 80 derecede %50 oluyor sonra PSN'den banlı cihaza YouTube PSN uygulamaları yüklüyor tema yukluyor açılılş logo vb yenileye biliyoruz cihazı yeniden başlata biliyoruz cihazın dosyaları ile oynaya biliyoruz yanı kısacası her şeyi yapabiliyoruz.

Cihazın sıcaklarını kontrol eden yani 75 derece diyelim (ayarliyabiliyoruz) %70 fan gucune cıkartıyor ama PS3 webman modsuz 80 derecede %50 oluyor sonra PSN'den banlı cihaza YouTube PSN uygulamaları yüklüyor tema yukluyor açılılş logo vb yenileye biliyoruz cihazı yeniden başlata biliyoruz cihazın dosyaları ile oynaya biliyoruz yanı kısacası her şeyi yapabiliyoruz.
Teşekkür ederim o zaman ben de yükleyeyim.

PS3 Slim ve Super Slim alınabilir modeller. Fat kasalarda ciddi bir ısınma ve kendini bozma sorunu var. 600 lira üstü verilmemeli. PS VITA alınacaksa özel ve iyi oyunu çok az. Japon oyunları seviyorsanız PS VITA alınabilir. Wii Nintendo severlerin alacağı bir konsol. Mario, Zelda vs. seviyorsanız alabilirsiniz. Çok eğlenceli bir cihaz olduğunu söylüyorlar ama alışılmadık kontrolcüsü özellikle bizim gibi oyuncular için işkenceye dönüşebiliyor.

Son düzenleme:
İşin içine koleksiyon giriyor ise o konuda birşey diyemem. Hiç PSP yada PS Vita kullanmadım. Bu konuya girmeyeceğim.

Fat kasa (Normal) biraz sıkıntı. Aslında cihaz ısınmıyor ise niye alınmasın. Alınır ama, son kullanıcı bu Fat kasalarda çok deli dolandırıcılık dönüyor. Bozuk kasa satmalar falan.

Aldıktan sonra koleksiyon için kenara kaldıracağım dersen bütün kasalar olur. Hatta ben piyasadan bozuk Fat kasalar toplamak istiyorum. CECHA kodlu Fat kasaya bayılıyorum. Aşk ya.

Aldıktan sonra satmak istiyorum dersen sadece Slim ve Super Slim. Bir ara al sat işine girdim ve Slim kasa hiç elde durmuyor. Sürekli dönüyor.

Aldıktan sonra satmam. Uzun bir süre kullanmak istiyorum dersen Slim ve Super alırsın.

Artık nerden baksan en iyi ihtimalle 7, en kötü ihtimalle 12 yaşında alet bunlar. Tüm en küçük parçasına kadar sökülüp tüm mekanik sistem (BD-ROM, Sabit disk, fan sistemi) bakımı yapılmalı. Cihazda 1 tane bile toz kalmamalı. Hatta IHS kapakları bile sökülüp oraya MX4 gibi kaliteli bir macun sürülüp tekrar IHS kapakları kapatılmalı, daha sonra IHS kapağına da macun sürülüp sistem toplanmalı.

Çok eski alet. Tüm bakımı yapılmalı. Online oynama gibi bir amaç yoksa kesinlikle kırılmalı, fan programı yüklenmelidir.

Geri
Yukarı