PS4 500 GB vs1 TB

GothicBlackMetal

Hectopat
Bu gece siparişi veriyorum. Fakat son araştırmalarımı yaparken gördüm de kutulu alacaklara 500 GB, dijital alacaklara ise 1 TB öneriliyor. Ben kutulu daha çok seviyorum ki ilk defa konsol alacağım. O yüzden kutululara karşı hevesim var.

Aldığım oyunlar; Jedi Fallen Order, Battlefront 2, Red Dead Redemption 2, Assassin's Creed Odyssey, Doom Eternal ve Devil May Cry 5.

Bunların hepsini yüklemeye kalksam, 500 GB yeterli olur mu? Olmaz ise, ikişer tane yükleyip, bitirdikten sonra silsem yer açılacağı için muhtemelen yeterli olacaktır değil mi?

Aklımda şu ikisi var;

Boyutları kontrol ettim de, o kadar da yüksek değil gibi. Odyssey 47 GB mesela. Jedi de 43 diyor. En yükseği RDR2 galiba. 89 GB diyor. Yeterli olmaz mı yinede? Sonuçta bu üç oyun hikayeli. Bunları bitirip silsem yer açılır? Online olarak Battlefront 2 en son yükleyeceğim.

Boyutları kontrol ettim de, o kadar da yüksek değil gibi. Odyssey 47 GB mesela. Jedi de 43 diyor. En yükseği RDR2 galiba. 89 GB diyor. Yeterli olmaz mı yinede? Sonuçta bu üç oyun hikayeli. Bunları bitirip silsem yer açılır? Online olarak Battlefront 2 en son yükleyeceğim.
Fiyat farkını vermek istemiyorsanız 500 alın ilerde yetmezse harici disk alırsınız kullanmaya devam edersiniz.

Normal bir oyun 100 GB olduğunu düşünürsek 500 GB yetersiz gelecektir diye tahmin ediyorum eğer 500 alacaksanız ilerde harici HDD alabilirsiniz belki.
Çok abartıyorsunuz 100 GB olan şuanda bi RDR 2 var Başka da bu kadar abartı boyutlu oyun bilmiyorum GoW mesela 50 GB. Ama 80 90 GB oyunlar yok mu elbette var Fakat siz de ilk defa oyunlarla haşır neşir olacaksanız ve fazla oyunlara dalmayacaksanız ki birde kutulu oyun kullanacağınızı söylüyorsunuz bence sizin için 500 GB gayet yeterli olur
Konsol oyunlarının çoğunluğu 50 GB hocam. Tabii bazı istisnalar var(RDR 2 gibi). Fakat bu istisnaları da hesaba katarak oyun başına 50 GB şeklinde yeter mi yetmez mi hesap edebilirsiniz.

İkinizi de çok teşekkür ederim. Tercihim 500 GB dan yana olacak. Olmazsa disk de alırım ileri de sıkıntı değil. Peki yukarıda vermiş olduğum linkte ki konsol için görüşleriniz nedir, hemen alayım mı fiyatı da uygun gibi? 500 GB olan. Bu arada konuya daha cevap vermek isteyen var ise verebilir. Fazladan fikir ve yorum benim için daha iyi olur.

İkinizi de çok teşekkür ederim. Tercihim 500 GB dan yana olacak. Olmazsa disk de alırım ileri de sıkıntı değil. Peki yukarıda vermiş olduğum linkte ki konsol için görüşleriniz nedir, hemen alayım mı fiyatı da uygun gibi? 500 GB olan. Bu arada konuya daha cevap vermek isteyen var ise verebilir. Fazladan fikir ve yorum benim için daha iyi olur.
Eğer acelen yoksa 1 Ekimi bekle çünkü %50 vergi %20 ye inecek tabi yenisi gelmezse bende o zaman alacağım.

Ya hocam linklere baktım da çok pahalı geldiler bana ya Yani sırf cihaz için ve PS4 için 3000 hatta 3500 falan çok fazla PRO modelini bile almıyorsunuz yani O paraya ikinci el temizinden PRO kasa alınır Yok eğer ikinci el takıntım var diyorsanız da söyleyebileceğim pek bir şey yok maalesef

O fiyata PS4 Pro dışındaki konsolları almak mantıksız. RX 570'li bir bilgisayar toplanabilir. Çok daha akıcı oynarsınız oyunları. Burada o paray PC toplarsın mantığından bahsetmiyorum. Ama bu devirde PS4-Slim almak mantıksız geliyor bana o fiyata. 1xxx fiyatındaydı eskiden o alınabilir. O fiyata daha iyisi yok zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı