PS4 Amazon 399$

MertDemir

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
DonanımMeraklısı
Merhabalar. Amazonda PS4 399$ yazıyor. yani 830 tl falan. Free Shipping Yazıyor. Kargo ücretsiz demek yani. Ben Türkiyeye getirtsem kargo ücreti alırlar mı ? Gümrük % dilimi olarak ne kadar keser ? Ben aldım diyelim bunu Türkçe menüye çevirebilme şansım var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
2.000 TL mi ? Şaka mı yapıyonuz. 400$ ps4 830tl yapıyor. Gümrük %20 gibi bi şey duymuştum. Olsun 1100tl. Kargo da ücretsiz. Peki yurt dışından alırsam garanti tr de geçecek mi ?

Gümrük %20 mi ? Öyle birşey olsa herkes yurtdışından cihaz satın alır getittirirdi . Gümrükte neredeyse 800 TL Masraf koyuyorlar toplam 1.700 TL Yapıyor . Servise gitmesi gerekecek gene yollayacaksın yurtdışına . Çok masraflı ve zor olur .

O kadar çok mu ya ? Bilgili biri varsa birinden de iyi bir yorum bekliyorum. Zaten 1200tlye sahibinden.comda falan çok buldum da. Gümrüğe taktım kafayı araştıralım bakalım biraz :D.

Eğer imkanın varsa kendin gidip alabilirsin. Mesela izmir'den yunan adasına gidip toplamda 900tl'ye (tam hatırlamıyorum ama en fazla 1000tl) gidiş - geliş ve ps4 alan birisi vardı.

O da mantıklı. Ama Ben yurt dışından getirdim diyelim gümrük hayırdır bilader demez mi. Hani telefon alanlarda oluyor ya. Amerika'da alıyor Türkiye'de çekmiyor. Gümrükle falan görüşüyor ücret alıyor konsolda da öyle sorun olmasın.

İstersen 1 liralık kulaklık getir gümrükten geçerken 801 TL ödersin . Yurtdışından almayın Hepsiburada.com gibi internet sitelerinden de almamalısınız .

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı