PS4 Capture Card olmadan kayıt alma

Fota

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

PS4 veya PC oyunlarını capture Card ile kayıt yöntemini herkes biliyor kullanıyor. Ben bir şey öğrendim ve sizinle paylaşmak istedim. Ben PS4 oyunlarını kaydederken bir yöntem aklıma geldi deneyince işe yaradığını gördüm. Tabii ki capture Card kadar iyi midir test etmedim ve bu yöntemi kullanmayı da düşünmüyorum, çünkü internetim zayıf.

Eğer PS4 oyunu kaydedip sosyal medyaya yüklemek istiyorsanız ama capture Card yoksa bu yöntem idarelik işinizi görecektir.
Ben bu yönteme internetim yetmediği için share factory kullanıyorum.

Yöntem şu.
PS4'ü remote play ile PC'ye bağlayın bu kadar bilgi sahipleri için gerisi kolay malum :)

Nasıl olacak?
Bilgisayara tabii ocam gibi bir kayıt programı indiriyoruz bedava sonra ekranı ayarlayıp kayıt basıyorsunuz ve PS4 remote olay programı çalıştırıp oynamaya başlıyoruz. İstediğiniz zamanda durduruyorsunuz kaydı sonra videoyu kesip biçip sosyal medyaya atabilirsiniz. Ama unutmadan kayıt oyundan çıktığınızda PS4 menüsünde de devam ediyor bilginize. İyi oyunlar 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Remote Play çok kaliteli görüntü vermiyor nedense. Masaüstü bilgisayarımdan denedim, gecikme yüksek ve görüntü kalitesi 720p'nin üzerine çıkmıyordu. Sizin yöntem bir tık ucuz yollu olmuş sanırım :)

Masaüstü bilgisayarın çözünürlüğünü 1080p veya 720p yaparak denediniz mi? Remote play programı oyunları 720p ile oynatıyor.
Bende de gecikme çoktu sonra çözünürlükleri denedim işe yaradı. İnternetinizde iyi olursa gecikme yok denecek kadar aza düşebiliyor. Zayıf internetle bile. Benimki zayıf ve oynanacak kadar iyi. Ocam programınıda biraz ayarladım belki onunla alakalıdır tam bilgim yok ama orada FPS ayarı var standart 30 onu 60 yaptım diğerlerinde yükselttim denemek lazım. Bu arada benim PS4 kabloyla bağlı modeme PC dahil bununda faydası olur bence. Başka alet bağlı olmazsa internete remote play süresince daha iyi olur bence.

Masaüstü bilgisayarın çözünürlüğünü 1080p veya 720p yaparak denediniz mi? Remote play programı oyunları 720p ile oynatıyor.
Bende de gecikme çoktu sonra çözünürlükleri denedim işe yaradı. İnternetinizde iyi olursa gecikme yok denecek kadar aza düşebiliyor. Zayıf internetle bile. Benimki zayıf ve oynanacak kadar iyi. Ocam programınıda biraz ayarladım belki onunla alakalıdır tam bilgim yok ama orada FPS ayarı var standart 30 onu 60 yaptım diğerlerinde yükselttim denemek lazım. Bu arada benim PS4 kabloyla bağlı modeme PC dahil bununda faydası olur bence. Başka alet bağlı olmazsa internete remote play süresince daha iyi olur bence.

1080p ayarladım. 100 mbps internetim var ve kabloyla bağlıyım hem PC'ye hem PS5'e. Bence verebileceği en yüksek performansı almam gerekiyor.

Remote play ile alakalı o zaman. Düzgün şeklde nasıl oynanıyor genelde bilmiyorum ama remote programın hızı çözülse sorun kalmaz. Başkaları nasıl yapıyor bende öğrenmek isterim bağlantımız yeterliyse sorun nerede?
Bilmem ama fazla bilgi sahibi olmamakla acaba dedim remote play 720p oynatmak istiyor ama PC çözünürlüğü yüksek olunca bu yüzden mi düzgün oynatamıyor. PC çözünürlüğü 1080 olunca veya başka ayarda 720pden yüksek olunca dengeyi kuramadığı için olabilir belki. 1280x720 gibi ayarlarda bir de denerim.

Son düzenleme:
Remote play ile alakalı o zaman. Düzgün şeklde nasıl oynanıyor genelde bilmiyorum ama remote programın hızı çözülse sorun kalmaz. Başkaları nasıl yapıyor bende öğrenmek isterim bağlantımız yeterliyse sorun nerede?
Bilmem ama fazla bilgi sahibi olmamakla acaba dedim remote play 720p oynatmak istiyor ama PC çözünürlüğü yüksek olunca bu yüzden mi düzgün oynatamıyor. PC çözünürlüğü 1080 olunca veya başka ayarda 720pden yüksek olunca dengeyi kuramadığı için olabilir belki. 1280x720 gibi ayarlarda bir de denerim.

Valla ben de anlamadım açıkçası :) Yalan yok çok da araştırmadım, daha sonra deneyeceğim ama.

Geri
Yukarı