PS4 Fallout 4 Düşük FPS Sorunu

zbtaskirmaz

Kilopat
Geçen haftalarda mükemmel bir indirim ile PS4'e Fallout 4 aldım. İlk oynadığım sıralarda bir sıkıntı görmedim ancak birkaç gün sonra FPS düşmeleri başladı. Bazı mekanlarda 10-15 FPS'e düştüğünü tahmin ediyorum, o mekandan çıkmadığım sürece asla düzelmiyor. Bazen girdiğim mekanda uzun süre durmam gerekebiliyor, bu durum bir zamandan sonra ise başımı ağrıtmaya başlıyor. Sorunu biraz araştırdım ancak işe yarar bir çözüm bulamadım, ayrıca 500GB depolaması dolmuştur bahanesiyle birkaç tane büyük oyunu da sildim. Bunu nasıl çözebilirim?

• PS4 500GB Slim kasa,
  • 42" Full HD TV kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kasmanın ısınmadan dolayı olduğunu düşünüyorum. Ben PS4 Slim cihazımı yatay olarak koyduğumda aradan 1-2 saat sonra menüde kasma , düşük FPS vb gibi şeyler oluyordu.
Ben konsolumu dik koyarak bu sorunu ortadan kaldırdım. Yada yatay koyacaksanız da alt kısmına havada kalacak şekilde bir şeyler koyun. Çünkü ısınan bölgeler havasız kaldığında daha fazla ısınıyor.

Oyunu kutulu olarak mı aldınız, yoksa dijital olarak mı?

Oyunum dijital.

Oyunu silip baştan yükledim, Türkçe modu silip denedim, cihazı dik ve tamamen etrafı açık olacak şekilde ayarladım ancak hala düzelmedi. Birkaç saat önce 1080P TV'dan çıkarıp 1440x900 çözünürlüklü monitöre taktım cihazı, 720P çözünürlük ile oynuyorum ve şu anlık bir sıkıntı çıkmadı. Gelişme olursa tekrardan yazacağım.

Oyunu 10 günde ortalama 2-3 saat oynadım. Artık ilk bir saat herhangi bir FPS düşmesi yaşanmıyor ancak ondan sonra neredeyse her zaman ani ile devamlı FPS düşmeleri yaşanıyor. Sebebinin ısınmadan olduğunu düşünüyorum ancak aşırı ısınmasını gerektiren bir durum yok, cihazın etrafı açık ve rahatça hava alabiliyor. Daha az ısınması için soğutucu almayı düşünüyorum örneklerini atacağım, ürün tavsiyesi verebilirseniz çok mutlu olurum, teşekkürler.
8713439204094_1_org_zoom.jpeg
441264003_tn30_0.jpeg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı