PS4 hafıza yükseltme

W3STC04ST

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhabalar! Yapmak istediğim şey şu an notebook cihazıma bağlı olan ve içinde sadece 1-2 gereksiz dosya olan Seagate ST1000LM035 2.5" 1TB 5400RPM 128MB SATA3 notebook HDD'yi tamamen biçimlendirip veya formatlayıp sağlıklı bir biçimde, PS4'te şu an güncel olarak bulunan 500 GB'lık HDD ile değişimini sağlamak. Acaba bu süreç nasıl olacak, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hepinize merhabalar! Yapmak istediğim şey şu an notebook cihazıma bağlı olan ve içinde sadece 1-2 gereksiz dosya olan Seagate ST1000LM035 2.5" 1TB 5400RPM 128MB SATA3 notebook HDD'yi tamamen biçimlendirip veya formatlayıp sağlıklı bir biçimde, PS4'te şu an güncel olarak bulunan 500 GB'lık HDD ile değişimini sağlamak. Acaba bu süreç nasıl olacak, yardımcı olur musunuz?

Güzel bir HDD kutusu alıp kullanabilirsiniz herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Halen kafamdaki soruya cevap alamadım bu videoda. Şu an notebook da kullandığım HDD'yi DİSK Yönetiminden biçimlendirip ve ardından Low level format atarsam PS4 için kullanılabilir hale gelir mi?

Şu an notebook da kullandığım HDD'yi DİSK Yönetiminden biçimlendirip ve ardından Low level format atarsam PS4 için kullanılabilir hale gelir mi?

Low Level Format atmana gerek yok. Hatta direkt çıkartıp PS4'e takabilirsin. Zaten PS4, HDD'yi tanımadığı zaman direkt "Ben bunu tanımadım. Ne yapalım usta?" diye soruyor zaten. Sende format atıp kullanacaksın.

Senlik bir durum yok. Diski tak, çak formatı.

Hocam ona bir tane güzel harddisk kutusu alın USB'den bağladığınız zaman PS4 zaten formatlaması gerektiğini söylüyor. Formatını atıp dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Örneğin ben USB'den harici harddisk aldım 6 TB'lik bağladım PS4'e bütün oyunlarımı attım içine mis gibi oldu. Aklınıza takılırsa diye söylüyorum oyunlarda kasma vs hiçbir fark olmuyor merak etmeyin. Sadece oyunu açtığınızda loading ekranı yani oyun yükleme ekranı biraz fazla sürüyor ama aman aman bir fazlalıktan bahsetmiyoruz burada. Mümkünse alacağınız harddisk kutusunun USB3.0 desteklemesine dikkat edin yeter. Böylece daha hızlı olur veri aktarımınız.

Geri
Yukarı