PS4 için 1000 TL monitör tavsiyesi

Alonly

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Maksimum limitim 1000 TL. PS4 için gecikme süresi 1ms olan ve renkleri canlı bir IPS monitör tavsiyesinde bulunur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok fark yoksa 5ms de olabilir. Rekabetçi oyunlar oynamıyorum. Renkleri canlı olan bir monitör olması tercihimdir çünkü dizi ve film izlemeyi düşünüyorum arada da ps4 üzerinden oyun oynarım. 144 hz olmasına gerek var mı bilemedim. Bu monitör kafamı karıştırdı. 500 tl daha ekleyebilirim fakat eklemeli miyim?

500TL Eklersen bunu alabilirsin ve bence eklemelisin.
500 TL ekleyebilse 1.500 TL monitör tavsiyesi yazardı herhalde.

Bak ben PS4'te 60Hz ASUS VX239h model IPS monitör kullanıyorum. IPS seçmemdeki neden PS4'te 60 FPS üstü olmadığı için renkleri canlı görmekti ve evet aldığıma deydi hala kullanıyorum. Daha sonra PC aldım 60 Hz olduğuna pişman oldum. Yalnız sana tavsiyem bu saatten sonra 60Hz monitör alma. Fırsatın varsa 144 Hz'den aşağı alma ilerisini de düşün. Ha ayrıca 144 Hz de alsan IPS tercih etmen mantıklı olacaktır.

Öncelikle PS4 oyunlarında 144 Hz çok fark eder mi?

Hayır oyunlar ya 30 ya da 60 FPS. Fark edeceğini sanmam lakin saniyede 144 Hz veya üzeri tazeleme değeri hem gözlerinin yorgunluğuna etki edecek hem de PC bağladığında daha akıcı bir deneyim olacak. Yani sadece PS4 için düşünme. O monitörü PC de kullanmak istediğinde 60 Hz aldığına pişman olursun benim gibi.

Geri
Yukarı