PS4 için o kadar para vermeye gerek var mı ?

itsAtaken

Kilopat
Arkadaşlar şu an için 700 Tl gibi bir miktar param var, öğrenciyim, yaz tatilinde çalışıyorum. Okullar açılana kadar 1000-1200 tl gibi bir miktar param olucak hesaba göre. Ps3 almak istiyordum fakat 8 senelik oldu, artık korkuyorum. 30 Fps de oyun oynamak ta cazip gelmiyor. Öyle boş dururken biraz düşündüm de yılbaşına kadar rahat biriktiririm sanırım bir Ps4 parası. Hatta o kadar olmadan biriktirebilirim. Sizce şimdi Ps3 alıp, liseyi bitirene kadar oynasam mı ? (call of duty filan çok severim, bilgisayarda 700 saate dayanan oynamalarım var ) Yoksa biriktirip ps4 mü alsam ? Çok kararsız kaldım, Ps3 alıcam dersem hemen şimdi Hepsiburada'dan sipariş vericem. Gta 5 ve Ghosts ile çok zaman geçirebilirim. Sonra da Battlefield, Last of us derken anladınız siz. Ama bir yandan da önünde nerden baksak 10 sene olan bir konsol duruyor, Ps4.

Bunu okumuş herkesten her türlü yorum bekliyorum. Teşekkürler.

Şunu da eklemek istiyorum, okuldayken boş zamanlarımızda Pes oynamaya giderdik, ben pes değil fps oyunları oynardım genellikle. Konsol ile oyun oynamayı çok seviyorum, aldığımda ikisiyle de sıkılmam yani. Acaba ps4 için o kadar da para vermeye gerek yok mu ? Ps3 beni götürür mü 3 sene kadar ? Cevap bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Bilgisayarım : İntel penitum g2130
  • Radeon hd 5670 1 gb 128 bit
  • 4gb ddr3 1333 mhz tek kanal ram
  • Gigabyte h61 s2v anakart (sanırım yanlış yazdım, ondan işte..)

O Kadar paraya bu bilgisayara yenilik yapamıyorum çünkü geçen sene anakart ve işlemci değiştirdim, yine bir şeyler yaparsam aileden azar işidebilirim. Ayrıca güç kaynağım filan çok eski. Yani bilgisayar geliştirceğime yeni alsam daha iyi :) O durumda da 1500 TL'lik bilgisayar ile çok bir şey yapabileceğimi sanmıyorum. En azından Ps3 bile 1500'lük bilgisayardan daha iyi olur benim için.

Ps4 için de çok zaman var ya. Bu konuyu açtım ama ben sanırım yine ps3'e talip olacağım.. Beni eksi bir sebebin geri döndürmesi gerekiyor.' Bakın ben hardcore oyuncu değilim, casuel de sayılmam. Bilgisayarda çok oynarım ve ps4'ün çıkmasıyla bir konsol oyunculuğunun nasıl bir şey olduğunu tatmak için almak istiyorum. Play station 4 te, nasıl desem, beni aşar gibi geliyor.. Ps3 alırsam kalan param oyun almaya çok iyi gelicek. Ama ps4'ü aldığımda oyun için bir sürü para toplamam lazım ki sanıyorum 150 Tl bir oyun ucuzu. Öğrenciyken de o iş zor oluyor biraz :)

Geri
Yukarı