PS4 için TV vs. Monitör

Hayatımda daha önce bu kadar kararsız kaldığımı hatırlamıyorum. Şimdi siz bu TV'yi almamı öneriyor musunuz? https://www.hepsiburada.com/philips...mart-led-tv-p-HBV00000GKS80?magaza=MARKAUYGUN
Kararsız kalınıcak bir şey yok hangisine kafan yattıysa onu al. Ancak bence o kadar da kötü değil bu televizyon. 32 ekran 50Hz gayet yeterli gibi. Gecikme konusuna bir şey diyemicem belirtilmemiş ancak hikayeli oyunlarda çok da canınızı sıkacağını sanmam.

Hocam bizde 43" Full HD TV var ve gerçekten gecikme sorun oluyor yani çok bariz hissediyorum. Oyun modu var TV'de onu aktif edince düzeliyor ama görüntü kalitesinde çok büyük düşüş oluyor.

Hocam 75Hz olması iyi bir şey değil mi? Monitörün parlaklık oranı 350/cd, gerçek 8 Bit renklere sahip. Kağıt üzerinde iyi duruyor ama cidden kararsız kaldım TV ile monitör arasında.

Hocam size izah edeyim oyun moduna alınca neden görüntünün kötüleştiğini. Sizinde bildiğiniz üzere TV'de çeşitli görüntü modları var. Spor, doğal vesayire. Oyun modunun amacı görüntü kalitesini azaltarak minimum gecikme süresi, maksimum performanstır. Eğer hem görüntü güzel olsun hem gecikme olmasın diyorsan oyuncu monitörü almalısın. 6 senellik PS4 tecrübem ile söylüyorum bunu.
Size bunu öneririm. İşinizi gayet iyi görecektir.

Son düzenleme:
Hocam size izah edeyim oyun moduna alınca neden görüntünün kötüleştiğini. Sizinde bildiğiniz üzere TV'de çeşitli görüntü modları var. Spor, doğal vesayire. Oyun modunun amacı görüntü kalitesini azaltarak minimum gecikme süresi, maksimum performanstır. Eğer hem görüntü güzel olsun hem gecikme olmasın diyorsan oyuncu monitörü almalısın. 6 senellik PS4 tecrübem ile söylüyorum bunu.
Size bunu öneririm. İşinizi gayet iyi görecektir.
Çok güzel açıkladınız fakat ileriki zamanlarda da işimize yaracağı için TV almaya karar verdik. Gecikmeye yapacak bir şey yok bir şeylerden fedakarlık edicez artık. Bütçe 2000-3000 TL arası. 43" uygundur diye düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum.

Büyük bir ekrandan bahsettiğimiz çözünürlüğü yüksek tutmak gerek. Size 4K TV önereceğim. PS4 Slim 4K desteklemiyor diyebilirsiniz. Merak etmeyin Slim en fazla 2K desteklediği için 4K'dan 2K'ya downscale eder. Kısaca gene oyunun içinde gibi oynarsınız. Bir de bir arkadaşım Slim almak istiyor. Performansından memnun musunuz? Hala iş yapıyor mu? AC: Odyssey gibi optimizasyon özürlü oyunlarda mesela.

PS4 Slim canavar gibi çalışıyor hiç endişesi olmasın arkadaşınızın. AC: Odyssey oynuyorum uzun zamandır ve oyunda ufak tefek optimizasyon sorunları olsa da rahatça oynanıyor beni rahatsız etmedi. TV meselesine gelirsek bende 4K düşündüm fakat madem 4K olacak 55" falan olsa daha iyi olmaz mı? Bir de 4K TV'lerde PS4 Slim'de pikseller çok fazla olduğu için görüntü de bozulma, bulanıklaşma vs. oluyor diye duymuştum. Doğruluğu nedir bilginiz varmı?
Büyük bir ekrandan bahsettiğimiz çözünürlüğü yüksek tutmak gerek. Size 4K TV önereceğim. PS4 Slim 4K desteklemiyor diyebilirsiniz. Merak etmeyin Slim en fazla 2K desteklediği için 4K'dan 2K'ya downscale eder. Kısaca gene oyunun içinde gibi oynarsınız. Bir de bir arkadaşım Slim almak istiyor. Performansından memnun musunuz? Hala iş yapıyor mu? AC: Odyssey gibi optimizasyon özürlü oyunlarda mesela.

PS4 Slim canavar gibi çalışıyor hiç endişesi olmasın arkadaşınızın. AC: Odyssey oynuyorum uzun zamandır ve oyunda ufak tefek optimizasyon sorunları olsa da rahatça oynanıyor beni rahatsız etmedi. TV meselesine gelirsek bende 4K düşündüm fakat madem 4K olacak 55" falan olsa daha iyi olmaz mı? Bir de 4K TV'lerde PS4 Slim'de pikseller çok fazla olduğu için görüntü de bozulma, bulanıklaşma vs. oluyor diye duymuştum. Doğruluğu nedir bilginiz var mı?

Öncelikle sağ ol sorumu cevapladığın için. TV meselesinde ise ben hep en güzel görüntü için 24" bir 1080P monitörde oynadım. Yani ne kadar küçük, ne kadar piksel o kadar iyi oynanış denebilir. Ama siz günlük olarak da kullanacağınız için büyük ekran istiyorsunuz. Oyun için TV konusunda LG çok başarılı bir markadır. Ancak tahmin edebileceğiniz üzere 4.500'den başlıyor fiyatları genelde. İstediğiniz özellikleri tam olarak belirtirseniz aradığınız TV'yi bulabiliriz.
Hem 4K olsun hem ekranı büyük olsun derseniz en kötü TV bile 4.000'den başlıyor.

Opera Anlık Görüntü_2020-12-04_131501_www.amazon.com.tr.png

Öncelikle sağ ol sorumu cevapladığın için. TV meselesinde ise ben hep en güzel görüntü için 24" bir 1080P monitörde oynadım. Yani ne kadar küçük, ne kadar piksel o kadar iyi oynanış denebilir. Ama siz günlük olarak da kullanacağınız için büyük ekran istiyorsunuz. Oyun için TV konusunda LG çok başarılı bir markadır. Ancak tahmin edebileceğiniz üzere 4.500'den başlıyor fiyatları genelde. İstediğiniz özellikleri tam olarak belirtirseniz aradığınız TV'yi bulabiliriz.
Hem 4K olsun hem ekranı büyük olsun derseniz en kötü TV bile 4.000'den başlıyor.

Eki Görüntüle 764115
Awox, Vestel, Regal gibi markaların 4K TV'leri 3000 TL civarlarında bulunuyor. Onları alsam sorun olur mu? PS4'te kullanan insanların yorumları olumlu.

AwoX, Vestel, regal gibi markaların 4K TV'leri 3000 TL civarlarında bulunuyor. Onları alsam sorun olur mu? PS4'te kullanan insanların yorumları olumlu.

AwoX'u bilmiyorum ancak Vestel, regal alınababilir. Evet 4K TV bulunabiliyor düşük fiyatlara istersen 2000 TL'ye de bulunabilir. Ancak 5.000 TL verip aldığın 4K görüntü kalitesi ile 3000 TL'ye alacağın görüntüsü kalitesi arasında fark var. Ancak bütçe 3000 TL olduğu için gayet alınabilir. Güle güle kullanın diyorum.

AwoX'u bilmiyorum ancak Vestel, regal alınababilir. Evet 4K TV bulunabiliyor düşük fiyatlara istersen 2000 TL'ye de bulunabilir. Ancak 5.000 TL verip aldığın 4K görüntü kalitesi ile 3000 TL'ye alacağın görüntüsü kalitesi arasında fark var. Ancak bütçe 3000 TL olduğu için gayet alınabilir. Güle güle kullanın diyorum.
3000 TL'lik araştırıyorum şu an. 4K 43" yerine Full HD 43" alsam çok fark olur mu? Bir de HDR özelliği olmasına dikkat etmeli miyim?

3000 TL'lik araştırıyorum şu an. 4K 43" yerine Full HD 43" alsam çok fark olur mu? Bir de HDR özelliği olmasına dikkat etmeli miyim?

Eğer mükemmel görüntü takıntın yoksa Full HD iyi bir seçim olur. Dediğim gibi ben hep 1080P bir monitörde oynadım. Fakat PS4 Slim kaç tane oyunda HDR görüntü verebilirki düşününce? Bence Full HD al gitsin.
Buradan F/P bir TV bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı