PS4 Pro, PS5 için TV önerisi vs Gaming monitör

Makaleler
1
Daha fazla  
4K seviyesinde oyun oynamak ve sinema salonu gibi bir ortam yapıp BluRay filim izlemek için TV almak istiyorum. Odamdaki alan çok geniş ve büyük bu yüden en az 55 inchlik bir TV arıyorum aklıma 2 adet marka var.

Öncelikle bütçem Max 7000TL.

1. Samsung qled 55 inch TV 100Hz ( gerçek )
Standart 4K TV'lerde panel 50Hz şeklinde çalışıyor direkt 60Hz vermiyor bu durumda Samsung qled 4K TV almayı düşünüyorum fiyatı 5500TL civarında.

2. Philips ambilight.
Bu cihazın ışıklandırmasını çok sevdim oled diye bir teknolojisi varmiş bir de bazıları övüyor bazıları gömüyor alma yanık oluyor gibi şeyler diyorlar panel hızı 50Hz sanırım fakat aklımda bu var.

3. Samsung 28" UE590 ( monitör )

Bu cihazın fiyatı ortalama 2000TL - 2500TL.

Önereceğiniz bir marka model var mıdır? Markaların garantileri nasil oluyorr? Genellikle YouTube üzerinden Samsung LG gibi modellere küfürler ediliyor bende bunları gördükçe içime şüpe düşüyor beni bu konuda aydınlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
LG nanocelllere bakabilirsiniz hocam yeni evlenen bir arkadaşıma almıştık ev ziyaretinde tecrübe ettim inanılmaz bir cihaz tabii fiyatları biraz tuzlu.

Ambilight özelliği beni Philips'e çekiyor. Bir oda yapılacaksa ambiyans için tercih edilebilir. Hz olayına gelince 1080P 120Hz oyun oynatır büyük ihtimal yeni konsollar o bakımdan Samsung'ta mantıklı duruyor. Ama yok 4K 30-60 FPS modunda oynarım diyorsanız yine Hz'nin bir önemi kalmıyor ve Ambilight'a çıkıyor kapı :).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı