PS4 ile PS4 Pro HDMI girişleri aynı mı?

Hasan Esad Göl

Kilopat
Daha fazla  
Resimdeki HDMI'ya sahibim. Bu HDMI'yı PS4 PRO'ya takabilir miyim ? Yani PS4 HDMI girişi ile PS4 PRO'nun girişleri aynı mı cevaplarsanız sevinirim.

20170408_214326.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet takabilirsiniz.

Yanlış bilmiyorsam Ps4 HDMI 1.4 destekliyor, PS4 ise HDMI 2.0. Elinizdeki eski kablo ise 4k 60Hz alamayabilirsiniz ama Recep Baltaş'ın açtığı bir konuda HDMI 1.4 kabloları da 4k 60Hz ulaşabildiğini belirtmişti. Yani bir sorun yaşayacağınızı da sanmıyorum yüksek çözünürlüklerde.

Evet takabilirsiniz.

Yanlış bilmiyorsam Ps4 HDMI 1.4 destekliyor, PS4 ise HDMI 2.0. Elinizdeki eski kablo ise 4k 60Hz alamayabilirsiniz ama Recep Baltaş'ın açtığı bir konuda HDMI 1.4 kabloları da 4k 60Hz ulaşabildiğini belirtmişti. Yani bir sorun yaşayacağınızı da sanmıyorum yüksek çözünürlüklerde.

1080p bir televizyona sahibim 4k'yı şu an için düşünmüyorum. Bu fotoğraftaki HDMI'ı PS4 Pro'ya takabilirim değil mi?

Tüm girişler aynıdır. Sadece teknolojİleri farklıdır. 1.4 4K 30 Hz ve daha az renk HDR'siz görüntü sunarken 2.0 4K 60Hz HDR daha fazla renk sunar girişleri aynıdır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı