PS4 kasma sorunu

Eshler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar yaklaşık olarak 1 yılı aşkın süredir PS4 sahibiyim. Bir hevesle almıştım fakat malum oyun fiyatlarından dolayı çok az kullanabiliyorum. Aldığım zamandan bu yana sanki problemleri varmış gibi geliyor. Menüde bir yeri açarken kasmalar, uzun süre birşeyin açılmasını bekletmesi (internetimin zayıf olmasından da kaynaklanıyor olabilir) özellikle GTA 5'in kasması şehir içinde gözle görülür biçimde takılmalar olduğu için oyunu silmiştim. Genel olarak takılma sorunları oluyor bunun sebebi nedir garantisi bitmeden aldığım yere götürmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üstteki arkadaş haklı, gereken doğru tavsiyeyi de vermiş. Uzun süredir kullanıyorsan termal macun ve temizlik gerekiyor olabilir. Ha yine de çözülmezse bir sorun vardır demek çünkü bu oyunlar konsolda sabit bir performans verecek şekilde optimize ediliyor. Sorun oyunda değilse cihazdadır.
Ayrıca cihazın 7 yıllık olması kasacağı anlamına gelmiyor. Bu mantıkla şu anda hiçbir PS3 oyunun stabil çalışmaması lazım. Her iki ayda bir bilgisayar ile birlikte PS4'ü de açıp temizlerim. Hala daha taş gibi çalışıyor.

Üstteki arkadaş haklı, gereken doğru tavsiyeyi de vermiş. Uzun süredir kullanıyorsan termal macun ve temizlik gerekiyor olabilir. Ha yine de çözülmezse bir sorun vardır demek çünkü bu oyunlar konsolda sabit bir performans verecek şekilde optimize ediliyor. Sorun oyunda değilse cihazdadır.
Ayrıca cihazın 7 yıllık olması kasacağı anlamına gelmiyor. Bu mantıkla şu anda hiçbir PS3 oyunun stabil çalışmaması lazım. Her iki ayda bir bilgisayar ile birlikte PS4'ü de açıp temizlerim. Hala daha taş gibi çalışıyor.

Emin misin? Nesnelerde geç yüklenmesi veya kasma sorunu var. Bırakın sabit FPS diye. Düşebiliyor bazı oyunlarda bu sorun mevcut. PS4 ölü zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı