PS4 mü One S mi?

Xbox'ın High-End kategorisinde Halo ve Forza serisinden daha High-End bir şey yok ki,
Ki konu uygun fiyatlı fiyat performans konsol almaya geldiğinde PS 4 Pro'dan çok daha güçlü konsolu %70 fiyatına almak varken sırf yeni nesle geçeyim diye neden hem ramden hem gpudan kaybedilsin ki konu kullanıcıya kalıyor bana kalırsa en az 2 yıl oyun çıkmaya devam eder.
Hocam dedikleriniz dogru ama arkadas hikaye tabanli oyunlar oynadigini soyledi. Mesela onumuzdeki sene cikmasi beklenen star wars outlaws one serisine cikmiyor. Spor oyunlari haric hicbir oyun cikmiyicak zaten. Ben demiyorum Microsoft diyor.

Hocam dedikleriniz dogru ama arkadas hikaye tabanli oyunlar oynadigini soyledi. Mesela onumuzdeki sene cikmasi beklenen star wars outlaws one serisine cikmiyor. Spor oyunlari haric hicbir oyun cikmiyicak zaten. Ben demiyorum Microsoft diyor.
Anladım hocam oyun özelinde araştırmamıştım, özellikle xbox kolunun ikinci eli dahi 2k fiyattan satılırken 7k'ya bulunan one x'ler hep çok uygun gelmişti içimdeki one x canavarı uyandı ne kadar grafik gücü güçlü olsa da ortada duran kocaman hdd gerçeği var, haklısınız eğer son çıkan hikaye tabanlı önemseniyorsa series s alınması mantıklıdır ama eğer gamepass kütüphanesi canavarı olayım ona ömür yetmez daha uyguna mevcut PC'de oynamadığım oyunları daha güzel görerek oynayayım diyorsa daha uygun fiyata one x mantıklı kalacaktır tamamen kullanıcının konsoldan beklentisi giriyor bu noktada.

Anladım hocam oyun özelinde araştırmamıştım, özellikle Xbox kolunun ikinci eli dahi 2K fiyattan satılırken 7K'ya bulunan One X'ler hep çok uygun gelmişti içimdeki One X canavarı uyandı ne kadar grafik gücü güçlü olsa da ortada duran kocaman HDD gerçeği var, haklısınız eğer son çıkan hikaye tabanlı önemseniyorsa Series S alınması mantıklıdır ama eğer Game Pass kütüphanesi canavarı olayım ona ömür yetmez daha uyguna mevcut PC'de oynamadığım oyunları daha güzel görerek oynayayım diyorsa daha uygun fiyata One X mantıklı kalacaktır tamamen kullanıcının konsoldan beklentisi giriyor bu noktada.

Aynen kral mesela dün PC'den Crysis oynayayım dedim Remastered oynadım ama ultrada oynayamadim benim de yani az bir gozum grafik ve sabit FPS görse olacak yani bende kararsızim One S ile Series S 2.el neredeyse aynı fiyattalar aynilar hatta en sonunda diyeceğim ucuza gidip One alıp SSD takacağım. Yoksa bu konu bitmeyecek Series S yeni ve güncel ama RAM ve GPU yoksunu sanırım yani şimdi Forza 5 120FPS ama grafikler neyde o önemli mesela One X de 60FPS ama grafikler ultrada ise bence One X mesela Uncharted Series S de 120FPS ama grafikler orta yüksek ama One X de Ultra 60FPS yani bilemedim şimdi daha hiç nasip olmadı konsolda AA oyunlar oynamak zaten alırsam konsolu 1600×900p monitörde kullanırım ya da 4K TV de ama kesin monitörde kullanırım ses sistemi var çünkü monitörün olduğu yerde o yüzden yani oyun FPS de çözünürlüğe göre deisiyor ne de olsa.

Aynen kral mesela dün PC'den Crysis oynayayım dedim Remastered oynadım ama ultrada oynayamadim benim de yani az bir gozum grafik ve sabit FPS görse olacak yani bende kararsızim One S ile Series S 2.el neredeyse aynı fiyattalar aynilar hatta en sonunda diyeceğim ucuza gidip One alıp SSD takacağım. Yoksa bu konu bitmeyecek Series S yeni ve güncel ama RAM ve GPU yoksunu sanırım yani şimdi Forza 5 120FPS ama grafikler neyde o önemli mesela One X de 60FPS ama grafikler ultrada ise bence One X mesela Uncharted Series S de 120FPS ama grafikler orta yüksek ama One X de Ultra 60FPS yani bilemedim şimdi daha hiç nasip olmadı konsolda AA oyunlar oynamak zaten alırsam konsolu 1600×900p monitörde kullanırım ya da 4K TV de ama kesin monitörde kullanırım ses sistemi var çünkü monitörün olduğu yerde o yüzden yani oyun FPS de çözünürlüğe göre deisiyor ne de olsa.

Hocam monitörde FPS oyunlari vs. Oynarim diyorsaniz GPU acisindan One X daha iyi olur. Ama TV'ye baglayip hikaye tabanli oyunlar oyniyicaksaniz, televizyonla aranizda bir mesafe olacağı icin grafiklerin o kadar onemli olacağıni sanmiyorum.

Hocam monitörde FPS oyunlari vs. Oynarim diyorsaniz GPU acisindan One X daha iyi olur. Ama TV'ye baglayip hikaye tabanli oyunlar oyniyicaksaniz, televizyonla aranizda bir mesafe olacağı icin grafiklerin o kadar onemli olacağıni sanmiyorum.

TV'ye çok nadir bağlarım arkadaşlar ya da kuzenler gelinde futbol oyunları ya da dövüş oyunları falan oynarım o kadar onun harici monitörde bağlı kalır

Hocam ikinci el PS4 Pro veya One X iyi bir tercih olabilir ama 3-5 sene sizi memnun edeceğini sanmiyorum. Ben olsam GPU'dan feragat edip yeni nesil oldugu icin Series S alirdim.

Hocam ikinci el PS4 Pro veya One X iyi bir tercih olabilir ama 3-5 sene sizi memnun edeceğini sanmiyorum. Ben olsam GPU'dan feragat edip yeni nesil oldugu icin Series S alirdim.

Yani hocam 2.el fiyatları aynı Series S ile One X in yanı en iyisi Series S alıp belki sistem güncellemeleriylede daha iyi olur gibime geliyor 120Hz TV yok ama olsun pekı Series S'i 4K TV'ye bağlasam nasıl performans alırım ya da FPS düşüşleri olur mu yani alırsam 2. konsolum olacak PS3 vardı ondan kurtuldum keşke PS3 yerine 360 alsaydım dedim ama yapacak yok neyse ve de ben seri s alsam fozra Horizon 1 ve 2 oynayabilir miyim FPS onemli değil hep oynamak istedim nasip olmadı.

Yani hocam 2.el fiyatları aynı Series S ile One X in yanı en iyisi Series S alıp belki sistem güncellemeleriylede daha iyi olur gibime geliyor 120Hz TV yok ama olsun pekı Series S'i 4K TV'ye bağlasam nasıl performans alırım ya da FPS düşüşleri olur mu yani alırsam 2. konsolum olacak PS3 vardı ondan kurtuldum keşke PS3 yerine 360 alsaydım dedim ama yapacak yok neyse ve de ben seri s alsam fozra Horizon 1 ve 2 oynayabilir miyim FPS onemli değil hep oynamak istedim nasip olmadı.
Hocam Series S'de Series X'de ki gibi native 4K destegi yok, 2K oynayabilirsiniz. 2K oynanabilen oyunlarin cogu zaten 30FPS oynanabiliyor. 120FPS olayi da xbox icin optimize edilmis oyunlarda oluyor. Forza 1 ve 2'yi geriye donuk uyumluluk sayesinde oynarsiniz diye dusunuyorum. Destekleyip desteklemedigini Xbox'ın sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Geri
Yukarı