PS4 mü PC mi?

Tamam dostum PC için Steam gittim diyorsun ama Steam'in indirim zamanlarında normal bir AAA PS4 oyununa verdiğin parayla 3 yeri geldiğinde 4 tane AAA oyun alabiliyorsun. Sen kendinden çok eminsen aç hocam bir tane anket bakalım. Ayrıca benim bu bahsettiğim 706 TL'nin içersin de 131 adet oyun sahibiyim çoğunluk AAA değil tabi ama aradaki fark ortada. Sen bana diyorsan arkadaşım konsol oyunları da normalden ucuza bulunabilir sabırlı olup indirimleri beklersen karlı çıkabilirsin diyorsan eğer orada el sıkışırız. Ama bana konsollara oyun üreten firmaların izlemiş olduğu fiyat politikasını haklı görüp savunuyor isen orada anlaşamayız ve dedim gibi görüşün buysa anket yapmak zor değil gerçekten öğrenelim konsol sahibi insanların bu konudaki fikirlerini.

Ama bana konsollara oyun üreten firmaların izlemiş olduğu fiyat politikasını haklı görüp savunuyor isen orada anlaşamayız
Ben bunu demiyorum. Aral gibi "zalim" bir dağıtıcıya kalınca işler dünyanın parası çıkıyor. Ben diyorum ki PSN'de indirimlerle BF4'ü 30 TL'ye Shadow Of Mordor'u 35 TL'ye alabiliyorsun. Normalde bir oyun 120 TL ise bu indirimlerle 3-4 AAA oyun alabiliyorsun yine. %70-50 indirim oldu mu direk çek zaten :D Ancak anket açsam PC kazanır çünkü burası Technopat. Üyelerin %90'nında konsol yok ve olanlarda zaten he bak konsol aldık orada takılır demek için alıyor genelde. Ne bir araştırma ne başka bir şey olmuyor. PS4 oyunu 200 TL ya ben 5 oyun alsam 1000 TL onun yerine PC toplarım gibi saçma sapan bir mantık kuruyorlar o da beni sinirlendiriyor çünkü tamamen deli saçması. GT 630 4K'da 144 FPS verir gibi bir şey bu ve gerçekten sinir bozucu.

Ben bunu demiyorum. Aral gibi "zalim" bir dağıtıcıya kalınca işler dünyanın parası çıkıyor. Ben diyorum ki PSN'de indirimlerle BF4'ü 30 TL'ye Shadow Of Mordor'u 35 TL'ye alabiliyorsun. Normalde bir oyun 120 TL ise bu indirimlerle 3-4 AAA oyun alabiliyorsun yine. %70-50 indirim oldu mu direk çek zaten :D Ancak anket açsam PC kazanır çünkü burası Technopat. Üyelerin %90'nında konsol yok ve olanlarda zaten he bak konsol aldık orada takılır demek için alıyor genelde. Ne bir araştırma ne başka bir şey olmuyor. PS4 oyunu 200 TL ya ben 5 oyun alsam 1000 TL onun yerine PC toplarım gibi saçma sapan bir mantık kuruyorlar o da beni sinirlendiriyor çünkü tamamen deli saçması. GT 630 4K'da 144 FPS verir gibi bir şey bu ve gerçekten sinir bozucu.

Ben 200 TL dediğim örnekte bulduğum resmi Türkiye satıcısının fiyatını belirttim aynı şekilde de PC içinde Steam'i verdim. Yoksa sabreden araştırma yapan elbette ucuza bulur ama ne kadar bulursa bulsun yine olmaması gereken bir fiyattan bulacak. Örnek olarak şuan Steam'de Sega indirimleri haftası var böyle bir şey konsol tarafında maalesef göremiyorsun. Umarım konsol cephesi de düzelir sonuçta anlattım bende konsol sahibiyim ve bırak PS3-PS4'ü Nintendo 3DS'e oyun alırken içim acıyor ister istemez. 5 tane 200 TL'lik oyun alsam 1000 TL yapıyor mantığı ise tabi ki yanlış. Ben o arkadaşlardan değilim zamanında 6 sene önce falan yurt dışından İngiltere'den falan oyun getirtiyordum akrabalarıma oynadıktan sonra burada satıp karlı bir şekilde cebime harçlık yapıyordum. Yani işin matematiği ne biliyorum ha Türkiye'de ekstra bir tuzlu konsol cephesi çünkü tek bir temsilcisi var oda Aral ki Aral da zaten senin benim gibi adamlara oyun satıp geçinmiyor o da gidiyor senin normalde fiziksel kopya satın aldığın spotçulara satıyor oyunları. Bir zamanların TTNET sıkıntısını şimdi Aral olarak çekiyoruz hangi sektör olursa olsun eğer rakip yoksa o sektör müşteriyi sömürür. Umarım ilerde Steam gibi platformlar konsollarda da açılır. Gerçi zaten Steam konsol gibi cihazlar üretmeye de başladı belli olmaz bir 5 sene sonra Gabe amcamızın ürettirdiği makinelerle VS PS4, XBOX ONE gibi konular görebiliriz. Çeşitlilik sonuçta bize yarayacak.

Geri
Yukarı