PS4 mü Xbox One X mi?

Ben PlayStation oyunlarının büyük bir fanı değilim ve ikinic el garantisi devam eden bir Series S almanızı tavsiye ederim. Game Pass ile oynayabileceğiniz kaliteli oyun sayısı çok fazla.

Hocam fanatiklik yapmadan objektif açıdan baktığımızda oyunları saymazsak Series S ile PS4 tartışılmaz bile biri 10 yaşında konsol biri 2 yaşında konsol. Hayliyle gerek grafik kalitesi gerek çözünürlük gerek FPS gerek hız tartışmasız Series S.

Tabii ki siz Sony oyunlarını oynamak istiyorsunuz o zaman mecbur PS4 şart. Ben sizin yerinizde olsam ya PS4 kiralar ya da PS4 alıp 2-3 ay artık neyse kendinize göre bir an önce Sony oyunlarını oynayıp satardım. Series S'e geçerdim. Şunu da belirteyim bu yıldan sonra PS4'e exclusive oyunlar da gelmeyecek gelse de azınlığı gelir örneğin 2024 senesinde. Bir zahmet de gelmesin. O yüzden Series S ile takılmak hiçbir şey kaybettirmez size fiyatlar çok daha zamlanmadan bence Exclusiveleri oynayıp Series S'e terfi olun derim :)

Ek bilgi: PS4 Pro denen gereksiz cihaz da PS4'ten aman aman farklı değil. 2024 yılı itibarıyla onun da desteği kesilecek. Oyun oynatma anlamında da geçici süreliğine ne aldığının çok da önemi yok PS4 Pro sadece bazı oyunlarda (onlar da bir elin parmağını geçmez ) 60FPS verebiliyor. 4K işi falan yok. Series S ile yarışamaz.

PS 4 alsam, exc oyunlarını bitirsem, sonra satıp Xbox alsam diye düşünüyorum ama exc oyunları düşününce o zamana kadar 1-2 yıl geçer konsolun değeri de azalır diye düşünüyorum. Bir de hiçbir 2. el deneyimim yok o yüzden ne ne yapmak lazım bilmiyorum.
Hocam hangi exclusive oyunlarını oynamayı düşünüyorsunuz ? Bana kalırsa çokta abartılacak derece oyun yok. Belli başlı sayıdaki oyunları 1-2 ay içinde bitirirsiniz.

Oynanması gerek oyunlar (kendi listem):

Days Gone, God of War (3,4, Ragnarok),Uncharted (1,2,3,4), The Last of Us (1,2), Ghost of Tsushima, Spider Man (2018, Miles Morales),Bloodborne, Death Stranding, Untik Dawn

Tavsiye etmediğim oyunlar:

Horizon Zero Dawn
The Last Guardian
Shadow of The Collosus

Ben PlayStation oyunlarının büyük bir fanı değilim ve ikinic el garantisi devam eden bir Series S almanızı tavsiye ederim. Game Pass ile oynayabileceğiniz kaliteli oyun sayısı çok fazla.

Örnek verir misiniz? Ben genel olarak çok isim duymadım çünkü.

Hocam hangi exclusive oyunlarını oynamayı düşünüyorsunuz? Bana kalırsa çok da abartılacak derece oyun yok. Belli başlı sayıdaki oyunları 1-2 ay içinde bitirirsiniz.

Oynanması gerek oyunlar (kendi listem):

Days Gone, God of War (3, 4, ragnarok),Uncharted (1, 2, 3, 4), The Last of Us (1, 2), Ghost of Tsushima, Spider-Man (2018, Miles Morales),Bloodborne, Death Stranding, untik dawn.

Tavsiye etmediğim oyunlar:

Horizon Zero Dawn.
The last Guardian.
Shadow of the collosus.

Hocam sizin tavsiye ettiğiniz oyunları oynayacağım işte, 1-2 ay içinde bitirirsin demişsiniz ama mümkünatı yok o kadar hardcore bir oyuncu değilim. 2 yıl gitmez abarttım biraz ama en en kötü 6 ay götürür beni bu oyunlar, günde 2-3 saat falan geçiririm tahmini.

Bu arada 2. el Xbox One fiyatlarına baktım da geçen neslin cihazları olmasına rağmen gayet ucuza satılıyorlar Xbox One nasıl?

Örnek verir misiniz? Ben genel olarak çok isim duymadım çünkü.

Hocam sizin tavsiye ettiğiniz oyunları oynayacağım işte, 1-2 ay içinde bitirirsin demişsiniz ama mümkünatı yok o kadar hardcore bir oyuncu değilim. 2 yıl gitmez abarttım biraz ama en en kötü 6 ay götürür beni bu oyunlar, günde 2-3 saat falan geçiririm tahmini.

Bu arada 2. el Xbox One fiyatlarına baktım da geçen neslin cihazları olmasına rağmen gayet ucuza satılıyorlar Xbox One nasıl?
Şöyle Days Gone, Death Stranding ve Ghost of Tsushima gibi açık dünya oyunlarını sadece hikayesiyle bitirecekseniz 1-2 ayda biter ama %100 bitirmek isterseniz çok uzun saatlerinizi alır bu oyunlar.

Temiz One X alınabilir aslında. One'dan uzak durun.

Xbox Series S için oyun isimleri sormuşsunuz önceki yıllar için bir şey diyemem ama Redfall, Atomic Heart, Starfield, Stalker 2 gibi büyük yapımlar geliyor. Yeni nesilin bir artısıda bu.

Şöyle Days Gone, Death Stranding ve Ghost of Tsushima gibi açık dünya oyunlarını sadece hikayesiyle bitirecekseniz 1-2 ayda biter ama %100 bitirmek isterseniz çok uzun saatlerinizi alır bu oyunlar.

Temiz One X alınabilir aslında. One'dan uzak durun.

Xbox Series S için oyun isimleri sormuşsunuz önceki yıllar için bir şey diyemem ama redfall, atomic heart, starfield, stalker 2 gibi büyük yapımlar geliyor. Yeni nesilin bir artısıda bu.

Ya One X ya da Series S alacağım galiba PS4 almak istiyorum ama hem oyun fiyatları hem kendi fiyatı (diğer konsollara göre) çok fazla. Şöyle 6K ya bir PS4 bulursam alırım ama öbür türlü One X veya Series S.

Son düzenleme:
Ya One X ya da Series S alacağım galiba PS4 almak istiyorum ama hem oyun fiyatları hem kendi fiyatı (diğer konsollara göre) çok fazla. Şöyle 6K ya bir PS4 bulursam alırım ama öbür türlü One X veya Series S.
Hocam şansına ucuza bulursanız One X alın ama 4500-5000 TL'ye o konsol alınmaz. One x yerine direk Series S tercih edin.

Oyun fiyatları ve abonelik için kardeşlik sistemini kullanabilirsiniz. Gayet uygun oluyor.

Geri
Yukarı