PS4 PRO Çıkınca Normal PS4 Kasar mı ?

Makaleler
9
Özel oyunları için PS4 almayı düşünüyorum. Sorum şu: PRO çıkınca oyun yapımcıları PRO'ya özel optimizasyon yapıp normal modelle uğraşmazsa oyunların 20- 25 FPS gibi değerlerde sürünmesi gibi bir şey olur mu? Biraz karışık cümle oldu ama siz anlamışsınızdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belli bir süre sonra oyunlar harbiden ciddi FPS düşüşleri yaşar. Sadece bu hemen olmaz. Belki 1-2 yıl sonra. Çünkü piyasada şuan çok fazla normal PS4 var ve Sony PS4 Slim'i de yeni piyasaya sürdü.

Konsollar kasmaması için üretilmiş makinelerdir. PS4 PRO için özel oyun yok. Hepsinde oyun aynı oyun. PRO'daki GPU daha güçlü olduğu için o makinelerde çözünürlük ,grafik ayarları , belkide AA açık olabilir. Yada 1080P 60FPS olabilir.

Yani olağanüstü bir durum olmadıkça asla kasmaz.

Konsollarda kasma olmaz. Elbet performans düşüşleri olacaktır ama " oynanabilir " düzeyin altına inmez. 10 senelik Ps3 bile 2013-2014 oyunlarını çatır çatır açıyor. Destek öyle pat diye kesilmez daha çok ömrü var Ps4'ün.

Hayır öyle bir şey söz konusu olmaz. Belki çok iyi grafikli oyunlarda çok nadir olabilir ama sanmıyorum. Zaten adamlar bunların olmaması için grafikten kısacaklar. İşte bu konuda donanımdan bana göre daha önemli olan yazılım devreye giriyor. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı