PS4 Pro seri numarası nerede yazar?

Gökhan Kale

Centipat
Arkadaşlar, PS4'u satıyorum. Alacak adam, modelini, seri numarasını ve IMEI numarasını atmami istedi. Bunlar nerede yazar ve ne için istedi?

Son düzenleyen: Moderatör:
IMEI numarası kopyalanır ve yurt dışından kaçak yollarla getirilmiş telefonların kaydedilmesi için kullanılır IMEI numaranızın çalınması durumunda ya da kopyalandığında operatörünüz 2 telefonu birden kendiliğinden kapatabilmektedir. Bu durumda mağdur olan siz olursunuz tabi. Hocam sakın vermek gibi bir hataya düşmeyin. (alıntıdır)
Peki ne için istemiş olabilir garanti sorgulamak için falan mı?
Yüksek ihtimalle sizin IMEI numaranızla kaçak getirdiği bir cihazı kaydedecek çok bir bilgim yok ama telefonlarda IMEI numarasının çok önemli ve asla paylaşılmaması gerektiğini biliyorum.

IMEI numarası kopyalanır ve yurt dışından kaçak yollarla getirilmiş telefonların kaydedilmesi için kullanılır IMEI numaranızın çalınması durumunda ya da kopyalandığında operatörünüz 2 telefonu birden kendiliğinden kapatabilmektedir. Bu durumda mağdur olan siz olursunuz tabii. Hocam sakın vermek gibi bir hataya düşmeyin. (alıntıdır)

Bende acaba böyle bir şeyi neden istedi diye düşünüyorum seri numarasını versem sıkıntı olur mu?

IMEI numarası kopyalanır ve yurt dışından kaçak yollarla getirilmiş telefonların kaydedilmesi için kullanılır IMEI numaranızın çalınması durumunda ya da kopyalandığında operatörünüz 2 telefonu birden kendiliğinden kapatabilmektedir. Bu durumda mağdur olan siz olursunuz tabii. Hocam sakın vermek gibi bir hataya düşmeyin. (alıntıdır)

Yüksek ihtimalle sizin IMEI numaranızla kaçak getirdiği bir cihazı kaydedecek çok bir bilgim yok ama telefonlarda IMEI numarasının çok önemli ve asla paylaşılmaması gerektiğini biliyorum.

Bana seri numarasını yazan yeri at dedi atsam sıkıntı olur mu acaba?
Seri numarası tamam anladım ama IMEI ne alaka onu anlayamadım.

Seri numarasını istemiş orayı bana çek at dedi atayim mi IMEI de orada mi yazıyor.

Bana seri numarasını yazan yeri at dedi atsam sıkıntı olur mu acaba?
Seri numarası, barkod veya kod gibi ürün tanımlayıcı diğer numaralardan farklıdır. Seri numarası ürünün markası, modeli aynı olsa bile her ürün için farklıdır. Seri numarası tek bir ürünü belirlemektedir (ürünün kimlik numarasıdır). Hocam dediğim gibi seri numarası + IMEI istemiş bu ikisiyle sizin cihazınızı kopyalayıp türkiye pazarına sokmayı planlayan bir dolandırıcı gibime geldi ancak yargısız infaz yapmak istemiyorum konuda %100 bilgi sahibi değilim,bunu soran arkadaşa neden bu bilgileri istediğini sorun eğer garantiyi sorgulayacağım falan derse garantisi var veya yok deyip geçin ama istediği cevapları vermeyince yüksek ihtimalle iyi günler deyip konuyu kapatacak.

Geri
Yukarı