Çözüldü PS4 SATA 2 mi yoksa SATA 3 mü kullanıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Method00

Decapat
Daha fazla  
Merhaba benim PS4'üm 500GB ve oyun silip yüklemek başa bela bir olay. SATA SSD güncellemesi yapmayı düşünüyorum. Ama SATA 2 300MB/s hıza kadar desteklerken SATA 3 600 MB/s ye kadar destekliyor. Ben de hem en iyi performans hem de devasa ölçüde alan amaçlıyorum. Eğer SATA 2 ise 300 MB/s hızının üstüne gerek yok yani fiyat olarak daha az öddeyeceğim ama eğer SATA 3 ise daha fazla ödeyeceğim. En verimli ve en ekonomik sonuçlara ulaşmaya çalışıyorum. Cevap verirseniz sevinirim.

Bu nesilde olan konsollar SATA 2 ve 3 kullanıyor. Mevcut olan diskin yerine SATA SSD takanlar var.
Bazı kaynaklara göre ilk gelen modellerinde SATA 2 disk kullananları da varmış. Sonuç olarak SATA SSD takılabiliyor. @krejwd hocam belirtmiş.

Son düzenleme:
Bu nesilde olan konsollar SATA 3 kullanıyor. Mevcut olan diskin yerine SATA SSD takanlar var.

Ben de Technopat'ın SATA SSD'yi HDD ile ile değişim videosunu izledim mantıklı geldi ben de bunu yapacağım. Bazıları harici depolama kullanıyor ama bu taşınabilirliği ve kullanım kolaylığını kısıtlıyor. Yardımın için teşekkürler.

PS4 SATA II, Pro modeli III destekli.

Kaynak: Should I buy an SSD for my PS4 or PS4 Pro?

Yapma be benimki sıradan PS 4'tü üzdü ama ekonomi anlamında sevindirdi. Teşekkürler

Geri
Yukarı