PS5 beklenmeli mi yoksa PS4 mü alınmalı?

TheNovaPunchers

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aslında konsolu yakın bir tarihte almayacağım, 2021 yazında almayı düşünüyorum. Şimdiden niye konu açıyorsun o zaman demeyiniz lütfen. Çünkü şimdiden para biriktirmeye başlayacağım. Elimde şu anda bir PS3 var. Aslında onu da şimdiden satsam mı diye de size bir danışmak istiyorum, fikirleriniz nelerdir? Son olarak da PS5'yi beklemeli miyim yoksa PS4'mü almalıyım? En çok The Last of Us 2 için istiyorum. Büyük ihtimalle de onun dışında pek oyun oynamam.

Bir oyun konsolunun yaklaşık 5-6 yılda yenisi çıkar. Bu yüzden PS5 seni rahat 5 yıl götürecek. Last Of Us 2 PS4'e çıkar mı bilmiyorum. Sonuç: Paran varsa PS5 al.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle PS5 beklenmeli. Yeni nesil konsollar Ray Tracing, geriye uyumluluk, yüklenme sürelerinde büyük ölçüde kısalma, yeni nesil oyunlar ve çok gelişmiş grafikler gibi bomba özellikler ile geliyor. O yüzden sabredip beklemenizi öneririm. PS3'ünüz ile fazla oyun oynamıyorsanız şimdiden satın. Yeni konsollar çıktığında PS3'ün fiyatı büyük ölçüde düşecektir.

PS3'ü kesinlikle satma. Paranı biriktirip zamanı geldiginde PS5 alırsın. Para biriktirip 2021 yılında almayı düşünmüş olman ise senin bilinçli biri olduğunu, ayrıca ayağını yorganına göre uzatmış olman da ayrı bir kişilik kalitesi. PS5'i almak için yatırim yap. Artık dolar kurundan korkmuyoruz zaten vergilerden korkuyoruz. 😞 PS3'ü satsan nekadar edecek veya degecek mi? Bunun hesabıni yap ona göre karar ver. Yeni nesil konsollar gümbür gümbür gelecek. Bu PS3'ün ikinci el fiyatının düşmesine sebep olmaz diye düşünüyorum. Zira 2021 yılinda bile harıl harıl ikinci el sitelerinde PS3 arayan insanlar olacaktır. Fiyatı çok çok geriye gitmez. Bu yüzden satmaman tarafındayim.

Son düzenleme:
Önümüzdeki sene yaz aylarında almayı düşünüyorum demişsiniz. 2020 son çeyrekte de yeni nesil konsollar satışa sunulacak zaten. Dolayısı ile biraz daha bekleyip PS5 satın almak daha mantıklı.

Bir oyun konsolunun yaklaşık 5-6 yılda yenisi çıkar. Bu yüzden PS5 seni rahat 5 yıl götürecek. Last Of Us 2 PS4'e çıkar mı bilmiyorum. Sonuç: Paran varsa PS5 al.
Last of US 2'nin şu anda sadece PS4 için duyurulduğunun farkında değilsiniz sanırım. PS5'e gelir mi bilmiyorum desek daha doğru olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı