PS4 Slim alınır mı?

CanWeston

Hectopat
Daha fazla  
Bir PC var halihazırda yenilenmis. Belli oynadigim oyunlar var PC'de. Dirt3 olsun, MW2-3 olsun, eski NFS'ler olsun. Yani senelerdir severek oynadigim FPS oyunlarini halihazirda calistirabilen bir bilgisayarim var.

Arastirmam sonucu PS4 Pro almak yerine PS4 Slim ve ekstra gaming monitor almaya karar verdim. PES, FIFA, GTA, NFS serisinin guncel oyunlarini rahatca oynamak istiyorum. PC'min kaldiramadigi oyunlari. PS4 Slim'de kasma isinma gibi sorunlar yasar miyim? Kac sene daha guncel oyunlari calistirmaya devam eder? Sifir bile olsa alirken dikkat etmem gereken herhangi bir nokta var mi garanti olsun vs.? Bir de dahili hoparlorleri olan max 700 TL'lik bir monitor onerebilirseniz cok cok mutlu olurum.
Bu arada senede sadece 4 oyun icin PC'ni yukselt diyecek olanlar, yaz tatillerinde de yanimda rahatca tasiyabilicegim bir oyun konsolu istiyorum. Bu yuzden PS4 Slim almaya karar verdim. Tesekkur ederim simdiden herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Al gitsin 1920x1080 çözünürlülükte HDR oynarsın mis gibi. Arkadaşımda var canavar gibi oynuyoruz.

Bence 4K olayı fos çıktı herkesin elinde kaldı 4K TV'ler. 4K monitör alcak olsan bilgisayar için tak 2 tane 1080 anca tatmin eder :) Böyle düşünürsek seni memnun ve idare eder.

Piyasada slim kasalarda halihazirda 4.55 versiyon ile geliyor.

4.55 olan slim (silver pack olmasi gerek) al. Oyun doldue 2000'e sat. Gelen parayla Pro al ;) :).

Boyle boyle yapa yapa oyunlarini bile dizersin. Piyasada oyunlu PRO 2500-3000 liraya donuyor. Slim kasalar ise pek de altinda kalmayacaktir. 1400'e alip 2000 e satsaniz 600 kâr. Bir daha 1200. Bir daha 1800. 3 defa al sat yapinca para ikiye katlaniyor. 3 tane sonunda 1400+1800=3.200 lira ediyor. Onunla da iyi sistem duzulur. Sadece ticaret yapmayi istersen.

Bu arada sunu soyleme geregi duydum. Fat kasa PS3'leri 300-350 ye alip kiriyorum. Oyun doldurup 500-550 liraya satiyordum. Harcligim cikiyordu. Ama son aldigim makinadan memnunum. Artik yapmiyorum.

Aslinda sermayem olsa sirf bunun icin ps4 alirdim ;) :).

Piyasada slim kasalarda halihazirda 4.55 versiyon ile geliyor.

4.55 olan slim (silver pack olmasi gerek) al. Oyun doldue 2000'e sat. Gelen parayla Pro al ;) :).

Boyle boyle yapa yapa oyunlarini bile dizersin. Piyasada oyunlu PRO 2500-3000 liraya donuyor. Slim kasalar ise pek de altinda kalmayacaktir. 1400'e alip 2000 e satsaniz 600 kâr. Bir daha 1200. Bir daha 1800. 3 defa al sat yapinca para ikiye katlaniyor. 3 tane sonunda 1400+1800=3.200 lira ediyor. Onunla da iyi sistem duzulur. Sadece ticaret yapmayi istersen.

Bu arada sunu soyleme geregi duydum. Fat kasa PS3'leri 300-350 ye alip kiriyorum. Oyun doldurup 500-550 liraya satiyordum. Harcligim cikiyordu. Ama son aldigim makinadan memnunum. Artik yapmiyorum.

Aslinda sermayem olsa sirf bunun icin ps4 alirdim ;) :).

Furkan PlayStation bilginin oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum oğluma ps4 alıcam ama elektroniği çok sevmeme rağmen hiç konsol oynamışlığım yok ve bilgim yok piyasada o kadar çok ps4 varki İnan kafam karıştı.1 kesinlikle Ps4 istiyor ve en uygun nereden alabilirim yardımcı olursan ve bilgilendirirsen sevinirim,şimdiden teşekkürler .

Furkan PlayStation bilginin oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum oğluma ps4 alıcam ama elektroniği çok sevmeme rağmen hiç konsol oynamışlığım yok ve bilgim yok piyasada o kadar çok ps4 varki İnan kafam karıştı.1 kesinlikle Ps4 istiyor ve en uygun nereden alabilirim yardımcı olursan ve bilgilendirirsen sevinirim,şimdiden teşekkürler .

Bak simdi en kisa yoldan aciklayayim sana.

PS4'un 3 tane kasasi var.

1-) PS4
2-) PS4 Slim
3-) PS4

Ilk PS4'lerin islemci ve grafik cipi yongalarinda bazi puruzler vardi. Donanimsal olarak. Onlar 2. Ve 3. Parti PS4'lerde cozuldu. Bu kasalarin %40'i parlak siyah (piano black) %60'i mat. Eger orijinal oyuna para (ben ogrenci oldugum icin oyun basi 100-300 lira arasi para veremem.) veremem. Ve bunlardan alirsan buyuk ihtimalle ya isletim sistemi versiyonu 4.55'ten dusuktur. Eger oyle ise sistem versiyonu 4.55'e guncelleyip makinadan korsan oyun oynayabiliyorsun. Bu korsan oyunu tasvip etmiyorum; lakin boyle bir durum da var. Ve bu sadece Slim ve Fat icin de gecerli degil. Gidip 0 aldigin PS4' eger uzun zamandir oradaysa buyuk ihtimalle kirilabilen versiyonda yada daha dusuktur.

PS4 Slim: PS4'ten sonra cikan kasa. Bunu almanizi oneririm. Daha ufak tefek. Biraz daha sirin gibi. PS4 ile hersey ayni. Sadece ilk dedim ya; PS4'un islemci ve grafik ciplerinde puruz var diye; heh iste o sorun cozuldu. Ondan baska Wi-Fi kartinda degisiklik yapildi. Bunlar onemli degisiklik degil ama yinede yapmislar.

PS4 Pro: PS4 Slim ve Fat'tan farki ekran karti cipi; diger kardesleri Slim ve Fat'tan kat ve kat daha guclu. Bu konsolun digerlerinden tek farki o GPU denilen Grafik Islem Birimi. Onun daha guclu olmasi demek oyunlardan oyuna degisir ama 1080P@60FPS oyun oynayabilirsiniz. PS4 Pro'da oyunlar akar. Yağ gibi akar. Slim ve Fat'ta da akar ama pek Pro ile kapisamaz.

Pro ve Slim'in arasinda ki tek fark su:youtube 30FPSvs60FPS yazarsaniz cikar. Birde oyunlar 4K Ultra-HD denilen cozunurluk ile cok guzel goruntu veriyor.

Bana sorarasan Pro tam bir para tuzagi. Ben olsam Slim alirdim. Ben grafik duskunu biri degilim. PS4 Slim 1.399 Pro 1.899 TL.

Sony Playstation 4 Slim 500 GB Oyun Konsolu Fiyatı Furkan çok teşekkür ederim ilgin için yukarıda slim en uygun fiyatlı olan sanırım , oğlan daha küçük ucuz olsun ps4 olsun daha kafası basmaz 7 yaşında ama 3 le 4 ü anlıyor 3 ü yediremedim [emoji23] birde Online arkadaşlarımla oynıycam dedi üye olurum yıllık 124 tl imiş her ay bedava oyun veriyor onlarla idare eder bir tek Plants and zombies garden istedi o kadar [emoji4]

Sony Playstation 4 Slim 500 GB Oyun Konsolu Fiyatı Furkan çok teşekkür ederim ilgin için yukarıda slim en uygun fiyatlı olan sanırım , oğlan daha küçük ucuz olsun ps4 olsun daha kafası basmaz 7 yaşında ama 3 le 4 ü anlıyor 3 ü yediremedim [emoji23] birde Online arkadaşlarımla oynıycam dedi üye olurum yıllık 124 tl imiş her ay bedava oyun veriyor onlarla idare eder bir tek Plants and zombies garden istedi o kadar [emoji4]

Evet. Birde o sorun var. PSN+ ucretleri. Ben sirf bunun icin PS3 aldim :). Yardimci olabildiysem ne mutlu bana. Onu aldiktan sonra bi'tane daha DualShock 4 almanizi tavsiye ederim. Belki arkadasi gelir iki kisi oynar. Yada siz baba-ogul iki kisi oynarsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı