PS4 Slim Monitörde Ghosting Problemi

kurter kurt

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 6 aydır BenQ EL2870U monitor ile birlikte Xbox One X kullanıyorum. Oyunlarda hiç ghostinge rastlamadım. Ancak yeni PS4 (PS4 Slim 1 TB) sahibi oldum. Spider-man'de çok yüksek olmak üzere God of War dahil tüm oyunlarda ghosting problemi yaşıyorum. Sorun kesinlikle monitörden değil çünkü Xbox One X'de problem yaşamıyorum. Oyun içinden blur efektini tamamen kapatmama rağmen yine devam ediyor. Reddit'te de birkaç problem yaşayan gördüm bu şekilde ancak önerilerin hepsi TV'lere yönelik olmuş. PS4'lerde kronik bir problem var mı? ( ben daha önce duymadım ) Yoksa bunu çözmek için ne yapmalıyım? Böyle bir durum varsa ürünü değiştirmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ghosting problemimin kaynağı ekrandır. PS4'de herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Ghosting genelde ekranda görüntülerin kalması ile alakalıdır. Xbox'ınızda fark etmemiş olabilirsiniz bu olayı.

Hocam nasıl farketmem, gidip evdeki diğer 4k 100hz tv ye taktım yine aynı sorun devam ediyor. Önceden de ps4 kullanmıştım böyle bir probleme rastlamadım.

Hortlatıyorum ama aynı problem bende de var. MSI OPTIX MAG241C bilgisayarda ghosting yok fakat PS4 slim kasada oluyor.

Kendi çektiğim video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hortlatıyorum ama aynı problem bende de var. MSI OPTIX MAG241C bilgisayarda ghosting yok fakat PS4 slim kasada oluyor.

Kendi çektiğim video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sattım kurtuldum hocam PS4'ü en son kasalarda Sony fazlasıyla maliyet düşürmüş, ilk slim kasalardan da kullanmıştım zamanda efsane malzeme kalitesi vardı. Son slim kasada usb takarken bile gacur gucur ses geliyordu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı