PS4 Slim, PS4 Pro, PS5 ve Kararsızlık...

My Man!

Kilopat
Makaleler
11
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Değerli arkadaşlarım... Bir teknoloji mağazasında denemem üzerine PS4 almaya karar verdim fakat bir yanda PS4 yeni jenerasyon (Slim) diğer yandan yeni jenerasyon (PRO). 30 FPS altına düşme konusu Slim konusunda beni düşündürdü, PRO ise fiyat konusunda biraz tuzlu hele son dönemde 200 TL civarı bir fiyat artışı mevcut. PRO alıp 30 FPS altına düşmek istemiyorum diğer yandan Slim alıp diğer oyunları da oynamak istiyorum... Kısacası PS4 Slim alıp yanına 6-7 oyun mu, PRO alıp 1080p'de 60 FPS + 3 oyun mu veya PS5 bekleyeyim mi... Bir soru daha sormak istiyorum PS5 çıkarsa eğer aynı oyunlar PS4 Slim ve PRO içinde çıkar mı ? Teşekkürler. Not:Televizyonum FHD LG Not2: PRO icin 4k televizyon lazım demeyiniz çünkü sadece 4k TV için olmadığı açıklandı.

Son düzenleyen: Moderatör:
PS4 PRO öneririm. Sana şöyle anlatayım:
Yüksek FPS + 3 oyun + 4K desteği (4K televizyonun şu anda olmasa bile ileride aldığında oynayabilirsin)
Düşük FPS + 6-7 oyun

Karar senin. PS5 için ise:
PS5 çıksa bile senin PS4 ile oyun oynamanı engellemeyecek. PS5 çıktıktan sonra yıllarca yeni çıkan oyunlar PS4 destekli olur.

Slim alın, oyun uapımcıları Pro için uğraşıp daha yüksek görüntü kalitesi veya FPS sunmaya üşengeç davranıyorlar.

Sony PS5 çıkarmaz tahminimce önümüzdeki 2-3 seneye kadar. PS3 2006'da çıktı ve 2017'de desteği bitti. 11 yıl. Sony'de PS4'ün suyunu iyice sıkmadan PS5 çıkarmaz. Tavsiyem PS5 çıksa dahi performans için PS4 Pro.

Öncelikle Playstation alırken FPS dikkate almamalısın. PS Pro fiyatı açıkçası çok uçuk 4K içinde değmez, TV ile birlikte büyük masraf. PS Pro çok yüksek görüntü kalitesi var, bunun üzerine PS5 bundan daha iyi olmalı bu yüzden PS5 çok beklersin zaten daha PS4 Süper Slim çıkmadı. Açıkçası PS4 Slim alıp yoluna bakmalısın.PS4 Slim kullanıcısıyım ve gayet memnunum

PS5 çıkmasına daha 2 yıl var en az. Eğer PS5 çıktığında gider alırım hemen diyorsan, PS4 al, eğer ben bunla uzun süre gideceğim diyorsan PS4 Pro al. Ama ben olsam PS4 alırdım. Oyun oynamak, FPS'den daha önemli benim için. Ayrıca Slim modeli al tabii ki.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı