PS4 Slim vs Xbox One S

Eternalist

Hectopat
Önceden böyle bir konu açmıştım bütçe problemi yaşadığım için PS4 Slim düzeyine düştüm. Biliyorum çok klasik bir soru fakat ben arada kaldım(bu başıktaki bütün forumları okudum). Öncelikle PS4 özel oyunları aşırı ilgimi çekiyor fakat param sadece 2-3 tanesine yeter. God of War ve Horizon 84 lira daha fazla da alabileceğimi sanmıyorum. Çok fazla çok türde oyun oynayan bir insanım yani alıp da sadece BF5, FIFA, PES oynayacak bir insan değilim çok oyun oynarım.

Bana PS4'ün oyunları daha çok ilgi çekici geliyor. Ama öte yandan Xbox Game Pass'i de kenara atamıyorum. EA Play de dahil olacak ve EA oyunlarını da çok seviyorum. Gamepad olarak da Xbox Gamepad'i bana göre daha hoş. Bir tarafım PS4 alırım az oyun oynarım ama kaliteli olsun diyor. Bir tarafım Gamepass çok iyi diyor. Gamepass'te de bunu kesin oynamam gerek dedirten bir oyun henüz göremedim. Çoğu insan da PS4 Pro 2. el alabilirsin diyor ama güvenebileceğim bir alıcı yok.

Not: Aldığım zaman uzun süre gitmesi gerek yani 1 yıl sonra değiştiremem 3-4 yıl gitmesi gerekir. Durumum biraz saçma evet biliyorum iki tarafın da oyunlarını ve ek özelliklerini beğendiğim için zorlaşıyor durum. PC var fakat hiçbir Xbox oyununu açamayacak düzeyde.
Değil Xbox oyunlarını PC'de de oynayabilirsin diyenler için söyleyeyim dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlara teker teker verecek paranız varsa PS4 Slim alın ve direkt Exclusivelere yamulun. Öyle bir bütçeniz yok ise Game Pass sizi hazırda bekliyor.

PS4 SLI'mde 2. el oyun alırsam koleksiyon yapmak istiyorum. Özel oyunlar daha çok ilgimi çekiyor. Verecek param var mı yok mu tam emin değilim ama Last of Us 2'yi mesela 2. el kutulu alırsam 100 TL'nin altına düşer diye umut ediyorum.

Fiyatlar için uçuk hayalleriniz biraz. Ama yinede baya ucuza temin edebilirsiniz. Özel oyunlardan kesinlikle pişman olmazsınız. Ancak ülkenin bu gidişatıyla oyun almak her zamankinden zor olacak gibi duruyor. Karar sizin. Ben özel oyunları oynayıp Slim konsolumu sattım mesela. Onun dışında Playstation almak için bir sebep yok çünkü. GamePass bir nimet.

2 konsoloda sahibim, sony alman için 2 sebep olabilir, kendine özel oyunları ve türkiyede daha yaygın olduğu için türk topluluğu. Onun harici xb çok önde gerek sunduğu servisler oyuncu dostu fiyatları ile. Ha özel oyunları deneyimlemek istiyorum oyunda alırım durumum var diyorsan ps al ama yok oyunlara para yetiştiremem diyorsan alma 1000 tl ye dayandı an itibari ile oyunlar korkunç bir durumdayız şuan..

Benim için Xbox daha önde şu an, bütün oyunlara teker teker para yetiştiremem. Size son bir sorum var PS4 Slim Xbox One S'ten daha güçlü bir konsol aradaki farkı hisseder miyim sizce, Online oyunlarda BF1, BF5, Star Wars Battlefront 2 gibi oyunların Online'ında drop oluyormuş. FPS düşmesi gibi sorunlar çok yaşar mıyım?

Benim için Xbox daha önde şu an, bütün oyunlara teker teker para yetiştiremem. Size son bir sorum var PS4 Slim Xbox One S'ten daha güçlü bir konsol aradaki farkı hisseder miyim sizce, Online oyunlarda BF1, BF5, Star Wars Battlefront 2 gibi oyunların Online'ında drop oluyormuş. FPS düşmesi gibi sorunlar çok yaşar mıyım?
Arkadaşımda var ve açıkçası hiç öyle şikayet ettiğini duymadım FPS düşüşlerinden veya droplardan. Belki drop olduğunu söyleyen insanlar minicik bir şeye bile takılıyorlardır. Ancak One S gayet de alınabilir bir konsol.

Arkadaşımda var ve açıkçası hiç öyle şikayet ettiğini duymadım FPS düşüşlerinden veya droplardan. Belki drop olduğunu söyleyen insanlar minicik bir şeye bile takılıyorlardır. Ancak One S gayet de alınabilir bir konsol.

Anladım çok teşekkür ederim, özel oyunlar evet güzel fakat oyunlara 150 liradan fazla vermeyecek biri olarak özel oyunun anlamı kalmıyor. Xbox alacağım kesinleşti. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.
Sadece birkaç şey için tereddüt ediyorum örneğin Fall Guys gibi oyunlar Xbox'a gelmedi daha. PS de daha fazla oyun varmış gibi geliyor. Hadi ileride bir oyun çıkar ve psde olur Xbox'ta olmaz gibi. Fall Guys sadece örnek değil çünkü deli gibi Fall Guys oynamak istiyordum Xbox alırsam Fall Guys'ın geleceği belli değil. Şu anki birkaç tereddütüm Xbox'ta oyun fiyatları ek pahalı ve örneğin hayalimin oyunlarından AC odeyysey 600 lira. Ek pahalı dediğim oturup hesapladığımda istek listemdeki çoğu oyun Xbox'ta daha pahalı.
Cevap verecek yokmu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı