PS4 Slim vs Xbox One S

Eternalist

Hectopat
Selamlar, bu iki konsoldan birini alacağım 2. el olarak, genel olarak şöyle bir görüşüm var. PS4 özel oyunları ile meşhur ama o özel oyunları oynamasam da olur. Xbox Game Pass'te EA Play harici pek hoşuma gitmiyor. Ve Xbox'ta oyunlar daha pahalı gibi geldi, istediğim 30 oyun var bu 30 oyun üzerinden gideceğim Gamepass gibi bir hizmet olmadığını varsayarak hepsini teker teker aldığımızı varsayıyorum. Bu durumda PC 4000TL civarı, PS4 5000 ve Xbox 6000 civarı bir fiyatla geliyor oyunlar.
Şu an tek önemsediğim konular şunlar;
-Hangisi daha uzun ömürlü?
-Hangisi daha fazla oyun kaldırıyor?(Önümüzdeki günler için örnek: AC valhalla, Cyberpunk vs.)
-Hangisi daha güçlü?
-Hangisi daha iyi FPS veriyor ve diğerine göre drop sorunları daha az?
-Hangisi daha güzel grafik veriyor.
Bir Türk genci olarak maddi durum ve kur belli. Şu an 17 yaşındayım 20 yaşıma kadar idare etmesini istiyorum, tabii ki iki konsoldan da çok büyük beklentilerim yok, sadece önümüzdeki 2-3 seneyi drop ve FPS sorunları olmadan güzel grafiklerle oynamak istiyorum o kadar.
Not: Üzerine para biriktirip ... Alabilirsin gibi yorumlar yapmayın lütfen.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar dilerim.

Vallahi benim bu konuda bilgim yok ama PS5 ve Xbox Series X'i bekle derim.
Ben PS5 almayı düşünüyorum çünkü özel oyunlar PS'ye çıkıyor.

Xbox hakkında pek bir fikrim yok. PS4 Slim (Cuh-2216B)'e sahibim. Fortnite, God of War ve PUBG'de araba motoru gibi ses çıkartıyor ve dışını termometre ile ölçtüğüm zaman 71 derece çıkıyor. Ömrü kısaltır diye düşünüyorum. FPS drop sürekli girmeye başladı. Alacaksanız PS4 Pro alın.

Paraya biraz daha kıyıp Series S almak daha iyi olur. İkisi arasından donanımsal olarak One S daha güçlü.
Xbox hakkında pek bir fikrim yok. PS4 Slim (CUH-2216B)'e sahibim. Fortnite, God of War ve PUBG'de araba motoru gibi ses çıkartıyor ve dışını termometre ile ölçtüğüm zaman 71 derece çıkıyor. Ömrü kısaltır diye düşünüyorum. FPS düşmesi sürekli girmeye başladı. Alacaksanız PS4 Pro alın.

Fortnite’ta ikide bir 27’ye düşüyor herhalde PS4’ün 27’ye bir zaafı falan var. :D

Son düzenleme:
Xbox Series S bakabilirsin.
Dostum tümünü okumadın galiba, üstüne para koyamam.
Vallahi benim bu konuda bilgim yok ama PS5 ve Xbox Series X'i bekle derim.
Ben PS5 almayı düşünüyorum çünkü özel oyunlar Ps'ye çıkıyor.

Dostum 2bin TL'yi zor veriyorum 8300'ü nasıl verebilirim sence?
Paraya biraz daha kıyıp Series S almak daha iyi olur. İkisi arasından doanımsal olarak One S daha güçlü.

Fortnite’ta ikide bir 27’ye düşüyor herhalde PS4’ün 27’ye bir zaafı falan var. :D.

Bu forum böyle hocam. SSD alacaktım bütçe 300 diyorum gelip 900 tl'lik samsung öneriyorlardı. Yanlış sitede açmışsın konuyu.

Haklısın dostum ancak ben yine de bir söyleyeyim dedim.
Ben PS4 tercih ederdim çünkü özel oyunlar PS'ye çıkıyor.
Playstation mı Xbox mı? Oyun Konsollarının Karşılaştırılması | Blog şu siteye bir bak istersen.

Bu forum böyle hocam. SSD alacaktım bütçe 300 diyorum gelip 900 TL'lik Samsung öneriyorlardı. Yanlış sitede açmışsın konuyu.

Konunuza baktım ve 200 TL daha fazla fiyata sahip SSD önerilmiş. Biz sadece daha ileriye dönük olur dedik. Ne var bunda?

Lütfen kavga etmeyelim, eğer yardımcı olmayacaksanız konuyu meşgul etmeyelim lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı