PS4 ve PC almak mantıklı mı?

MSI nightblade Mi3 model hazır kasam var. Bunu satmayı düşünüyorum. Ne kadara satabilirim? Stok sorunu çözüldükten sonra bir tane PS4 + PC almak istiyorum. PS4'ü exclusive oyunları için almayı düşünüyorum. Exclusive oyunları bitirdikten sonra satıp PC'ye upgrade yapmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı mı yoksa direkt PS5 alıp PC almamak daha mı mantıklı? PC için ise öneriniz varsa yazabilirsiniz ama mini ATX istemiyorum bakımı çok zor oluyor.
Ps5 alıp diğerlerini almamak bence çok mantıksız.
1- PS5 oyunları çok pahalı
2- PC yalnızca oyun için değil, daha birçok şey için kullanılıyor. O yüzden PC eksik olmamalı.
3- PS5 te oynayamayacağınız oyunlarda var ayrıca
4- PC olmazsa oynayamayacağınız oyunları sayamayız :,(

10.000 TL olunca iyi mi oluyor? Şu an en dandik ekran kartları 5000 TL zaten. Kasasının içinde 1050 veya 1050 Ti var. Günümüz için zayıf bir kart. 8 GB RAM'de keza yetersiz. İşlemcisi ise eski. Sistem değerlendirmesi yaparken fiyata göre yapılmaz bilgin olsun.

Kasayı upgradeledim 1060 var 16 GB RAM 1TB M.2 var belirtmeyi unutmuşum işlemci de i5 8600 2 TB SSD de ekledim.
Eğer oyun fiyatları dert değilse direkt PS5 veya Series S+PS4 alabilirsiniz.

Oyun fiyatları dert olmaz mı ben ikinci el kutulu alıp oynayıp satarım diye düşündüm ama.

Kasayı upgradeledim 1060 var 16 GB RAM 1TB M.2 var belirtmeyi unutmuşum işlemci de i5 8600 2 TB SSD de ekledim.

Çok fark etmez. PS4 veya PS5 alırsan oyun masrafın çok olacak fiyatlardan haberdarsındır. Şu anki sistemini satma ve öyle devam etmeni öneririm. Bu sistemi satarsan ve PS4 alırsan sırf bir iki tane güzel oyun için değmez. Sonradan sahip olduğun PC'nin yarısını bile alabilecek kadar bir paraya satamazsın PS4'ü zaten.

INTEL 10100F-ASUS TUF-GTX1650-O4GD6-P-EX-H410M-V3-WD 1TB- CRUCIAL 8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu bilgisayarı alıp üstüne 8 GB RAM daha eklemenizi tavsiye ederim 6500 TL civarlarında oluyor overclock ile birlikte çok yüksek FPS değerlerinde kaliteli oyunlar oynayabilirsiniz.

i3 var ve 1650 var bunu almaktansa benim sistemi satmamam daha mantıklı gibi geldi.
Nasıl bir PC alacaksın?

Ne kadara satabileceğime bağlı olarak PS4 parasını çıkardığında kalan parayla alabileceğim bir PC.
Eğer amaç sırf oyunsa PS5 bence.
Ama dediğiniz de gayet mantıklı. PS4'te neredeyse tüm Exclusive'ler var. Önce onu alırsınız o oyunları bitirdikten sonra satar bilgisayarınıza upgrade yaparsınız. PS4'ten öyle süper bir performans beklemeyin. 3. parti oyunları da bence PC'nizde oynayın derim.

Sadece first parti oyunlar için alacağım zaten sonra satıp upgrade yaparım PS 5'te oyun fiyatları çok yüksek olduğundan bir de yeni çıkmasından mütevellit sorunlar çıkabileceğini düşünüyorum.

Aklımda hep şu vardı : Online oyunlar ve PC özel oyunlar için en azından 1650 ekran kartı olan bir masaüstü oyuncu bilgisayarı ve hikayeli oyunlar ve çoğunlukla konsol exclusive oyunlar için yanına 2.el bir ps4. Hem daha ucuza geliyor hem 2.el olduğundan yanında biraz oyun ile geliyor.
MSI nightblade Mi3 model hazır kasam var. Bunu satmayı düşünüyorum. Ne kadara satabilirim? Stok sorunu çözüldükten sonra bir tane PS4 + PC almak istiyorum. PS4'ü exclusive oyunları için almayı düşünüyorum. Exclusive oyunları bitirdikten sonra satıp PC'ye upgrade yapmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı mı yoksa direkt PS5 alıp PC almamak daha mı mantıklı? PC için ise öneriniz varsa yazabilirsiniz ama mini ATX istemiyorum bakımı çok zor oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı