PS4 vs Xbox One

TeknoManyak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Xbox koluna alışkınım. Şuanda X360 kullanıyorum. Ve next gen'e geçiş yapmak istiyorum. Ama XO'ı mı yoksa PS4'ü mü tercih etmeliyim ? Herkes nedeniyle belirtirse sevinirim.
PS4'de bir sürü oyun 1080p-60FPS oluyor. Ayrıca exclusive oyunları ve bunların türkçe dil desteği olması beni PS'a çekiyor.

Not: Exclusivelere göre al demeyin. Çünkü bence Xbox'da exclusive bir tek kinectler, Halo, Forza var. Diğerleri zaten PC'ye çıkıyor. Exclusivede PS4 der geçerim ben.

@Recep Baltaş @Ali Güngör abilerim siz bu konunun uzmanlarısınız. Beni aydınlatıp, hangisini almam gerektiğini açıklayabilir misiniz ?

Ben ps4 kullanicisiyim biraz aydinlatiyim. Ps4 de dediginiz gibi turkce ozel oyunlar var ve yenileride cikacak. The order geliyor mesela Türkçe. Grafik ve hiz bakimindan ps4 önde. Sony Turkiye pazarina daha cok hakim. Kullanicilarda oyle. 2.el oyun almak istesen ps4 hemen bulabilirsin mesela. Her bakimdan ps4 ancak joystick konusunda xbox.

Ps4 > Xbox

Dediğim gibi X360 kullanıyorum. Ve joysticke alıştım. PS'a alışmam biraz zaman alır. Ama alışırım herhalde. Xbox One'da bana yakın aslında. Ancak bulunduğum bölgede daha X360 oyunlarını bulamazken, XO oyunlarını hiç bulamam. Sorun da değil aslında. İnternetten sipariş edebilirim.

Aslında senin de gönlünden Ps4 geçiyor anladığım kadarıyla. Gamepade zaman içinde mutlaka alışacaksın. Bence Ps4 almalısın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı