PS4 vs Xbox One

Ben Forza Horizon 4 oynadım bir süre sonra Game Pass memnun etmedi yani oyunlar var ama hiçbiri istediğüm oyunlar değildi istek yoktu oynamak için AC Odyssey satın aldım sonra oda bittikten sonra konsolu 2.5 ay Netflix YouTube izlemek için kullandım.
O kadar sıkılmıştım ki supraland diye bir oyun vardı mekanikleri güzele benziyor diye zorla onu oynatmıştım kendime.

Şu aralar exc. Olan spidermana sardım fakat şu gizlilik challengeleri beni deli ediyor ya :D 2 saattir geçemedim o kısmı.

Bence PS4 de oynaması daha zevkli PC'ye göre. PS4 Slim sahibiyim. 60 FPS sabit en iyi grafik ayarında kasma donma olmadan en baba şekilde oynayabiliyorsun. Ayrıca DualShock da titreme olayı oynanışı gerçekçi kılan etmenlerden birisi. Özel oyunlar da gayet güzel yapımlar. Tek sorunu oyunların pahalı olması. O sistemide halledecekler zaten spartacus ile. Mart ayında geleceği söyleniyor.
Hangi oyunu en yüksek grafikte 60 FPS oynuyorsunuz?

Hangi oyunu en yüksek grafikte 60 FPS oynuyorsunuz?
Blacklight: Retribution
FlOw
Flower
MLB 14: The Show
Nights of Azure***
Primal carnage:Extinction
Resogun
Senran Kagura Estival Versus
Star Ocean: Integrity and Faithlessness
Sword art online lost song
Tearaway Unfolded
The Witch and the Hundred Knight: Revival Edition
God of War III Remastered
Gravity Rush : Remastered
Journey
Resident Evil 6
Resident Evil 5
Resident Evil 4 NYR
The Last of Us: Remastered
Uncharted : The Nathan Drake Collection
Valkyria Chronicles Remastered

Doom
Mirrors Edge Catalyst
Star Wars Battlefront
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
Borderlands 2
Battlefield 4
Call of Duty: Advanced warfare
Call of Duty: Black ops 3
Call of Duty: Ghosts
Dark Souls 2
Devil May Cry 4: Special Edition
Devil May Cry: Definitive Edition
Diablo III: Reaper of Souls
Dirt Rally
F1 2015
FIFA 14
FIFA 15
FIFA 16
Metro Redux
Mighty No.9
Minecraft
Murdered: Soul Suspect
NBA 2K 14
Outlast
Overwatch
Plants vs Zombies: Garden Warfare
Pro Evolution Soccer 15
Pro Evolution Soccer 16
Project cars
Resident Evil : Revelations 2
Shadow Warrior
Skylanders: Swap Force
Sniper Elite 3
The Talos Principle
The Vanishing of Ethan Carter
The Witness
Tomb Raider: Definitive Edition
Tranformers Devastation
Trials fusion
Trine 2
Trine 3: Artifacts of Power
Warframe
Wolfenstein: The New Order
Wolfenstein: The Old Blood
WWE 2K15

NOT:başka bir forumdan alınıtıdır.

@LynxC yok muymuş.

Blacklight: Retribution.
Flow.
Flower.
Mlb 14: The show.
Nights of azure***
Primal carnage: Extinction.
Resogun.
Senran kagura estival versus.
Star ocean: Integrity and faithlessness.
Sword art Online Lost song.
Tearaway unfolded.
The witch and the hundred Knight: Revival Edition.
God of War III Remastered.
Gravity rush: Remastered.
Journey.
Resident Evil 6
Resident Evil 5
Resident Evil 4 nyr.
The Last of Us: Remastered.
Uncharted: The nathan drake Collection.
Valkyria chronicles Remastered.

Doom.
Mirrors Edge Catalyst.
Star Wars: Battlefront.
Metal Gear Solid V: Ground zeroes.
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.
Borderlands 2
Battlefield 4
Call of Duty: Advanced warfare.
Call of Duty: Black Ops 3
Call of Duty: Ghosts.
Dark Souls 2
Devil May Cry 4: Special Edition.
Devil May Cry: Definitive Edition.
Diablo III: Reaper of souls.
Dirt Rally.
F1 2015.
FIFA 14.
FIFA 15.
FIFA 16.
Metro Redux.
Mighty no. 9
Minecraft.
Murdered: Soul suspect.
NBA 2K 14.
Outlast.
Overwatch.
Plants vs Zombies: Garden warfare.
Pro Evolution Soccer 15.
Pro Evolution Soccer 16.
Project Cars.
Resident Evil: Revelations 2
Shadow Warrior.
Skylanders: Swap Force.
Sniper Elite 3
The talos principle.
The vanishing of ethan carter.
The witness.
Tomb Raider: Definitive Edition.
Tranformers devastation.
Trials Fusion.
Trine 2
Trine 3: Artifacts of Power.
Warframe.
Wolfenstein: The New order.
Wolfenstein: The Old Blood.
WWE 2K15.

Not: Başka bir forumdan alınıtıdır.

Hepsi 2017'den önceki oyunlar hocam bunları oynatması lazım zaten. 2018'de çıkan ex. GoW'u bile orta civarı ayarlarda 30 FPS oynatıyor. Ben yeni nesil oyunlardan bahsetmiştim.
Fazla ps fanısınız galiba.

Fakat her zaman aynı oyunu oynayacak değil ya belki Xbox aldığında PlayStation özel oyunlarına sardı ne olacak?

Dostum o mantıkla bakarsan adam PlayStation aldı sonra Forza'ya sardı HALO'ya sardı ne olacak demek lazım ve bu kısır döngü devam eder. Zaten oyunlara ilgisi olan bir kişinin evinde bütün platformlar bulunmalı ki normali de budur benim yaptığım gibi. Zamanında aldığım iki konsol da var üstüne PC'de var fakat şimdiki gençlerin bunu yapma imkanı çok çok kısıtlı ve attıkları oku 12'den vurmaları gerekiyor.

Sony'nin çıkarttığı oyunları bu aralar 700, 800 TL olarak görmeye başladım şöyle söyleyeyim ben 500 GB PlayStation 4'ü 800 TL'ye aldım zaten. 1T B Xbox One S'î 850, One X'i de 2.300 TL'ye almıştım. Bu fiyatlarla kim baş edebilir şu an. Yerel market fiyatlandırması ve GamePass aboneliği sayesinde Xbox şu an Türkiye'deki maddi sıkıntı sebebiyle en favori konsol durumunda ki Xbox Series S'in Türkiye'de PS5 ve Xbox Series X'in neredeyse iki katı satılmasından da bunu anlayabiliyor-görebiliyoruz.

Geçen gün GamePass'deki Outer Wilds oyununu bitirdim. DLC'si çıkmış dedim oyun sardı onu da alayım bari. DLC Xbox'ta 30 TL, PS'de 150 TL. Buyur buradan yak. Bir ek paketten bahsediyorum yani main oyun falan da değil. Yeni çıkacak Elden Ring'in fiyatlarına falan hiç girmiyorum zaten.

Ayrıca konsol taraftarları arasında süregelen bir EXC yarıştırma muhabbeti var da Xbox ve PlayStation platformlarında anlık oyuncu sayısı, aylık toplam oyuncu sayısı ve toplam oyun satışı sayısı listelerine bakıldığında iki konsolda da TOP 10 listelerine girebilen 1 tane bile EXC oyun yok listelerin tamamı multi-platform oyunlardan oluşuyor ona ne diyeceğiz peki. EXC muhabbeti çok abartılıyor sallayan falan kalmadı artık. Yani şu Playstation'ı aldım alalı kaç saat Battlefield oynamışım (4,1,5,2042), kaç saat Warzone kaç saat TLOU kaç saat GOW kaç saat Spider Man ona baksam bile durumu açıklayacak zaten...

Hepsi 2017'den önceki oyunlar hocam bunları oynatması lazım zaten. 2018'de çıkan ex. GoW'u bile orta civarı ayarlarda 30 FPS oynatıyor. Ben yeni nesil oyunlardan bahsetmiştim.
Fazla ps fanısınız galiba.
Yok zamanında xboxta kullandım siz yeni nesil oyun dememişsiniz ayrıca hangi oyunu demişsinizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı